SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

İşletme Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1906

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Bilim ve teknoloji

Rektör: Prof. Jacek Namieśnik

Öğrenci (toplam): 23.60 bin

Akademik personel: 1.30 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Teknoloji Üniversitesi (GUT), Pomeranian Bölgesi’ndeki en büyük teknik üniversitedir ve Polonya’nın en eski teknik üniversitelerinden biridir. Etkileyici 77 hektarlık Üniversite kampüsü, 100 yıllık binaların XXI.Yüzyıl ultramodern binaları ile uyumlu bir kombinasyonudur.

 

Üniversite, 9 fakültede, bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarında hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı sistemlerde yürütülen Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sunmaktadır. Akademik teklif, 3 bölümler arası ders ve halihazırda sunulan 2 akademik dersler dahil olmak üzere 38 lisans eğitim alanı ve 27 lisansüstü çalışma alanından oluşmaktadır. GUT ayrıca 3 lisans alanı ve 17 lisansüstü çalışma alanında eğitim dili olarak İngilizce sunmaktadır. Üniversitenin Ar-Ge alanındaki başarıları, 2000’den fazla yayının yıllık katkılarına yansımaktadır; bunlardan yaklaşık 300’ü ISI listesinde dünyanın en ünlü bilimsel dergilerinde yer almaktadır ve 40’tan fazlası bilimsel monografiler ve akademik ders kitaplarıdır.

 

Yüksek eğitim kalite standartlarını korumaya büyük önem verilmektedir – Üniversite prestijli AKTS Etiketine sahiptir. GUT, Massachusetts Institute of Technology tarafından İsveç’teki Chalmers Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği içinde kurulan CDIO Girişimi’ne üye olan ilk Polonya üniversitesidir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4800€/YIL

İşletme Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

  1. uzmanlık: Uluslararası Yönetim: Uluslararası Yönetimdeki bu yeni Yüksek Lisans programının amacı, becerikli ve yenilikçi beceriler geliştirebilen ve dinamik uluslararası ortamda başarılı fırsatları takip edebilen geleceğin profesyonellerini geliştirmektir. Uluslararası Yönetimdeki Bu Yüksek Lisans, tümü uluslararası bir bağlamda sunulan diğer stratejik alanların yanı sıra finans, insan kaynakları, operasyonlar ve pazarlama konusundaki bilginizi derinleştirerek deneyiminizi genişletme fırsatı sunar. Uluslararası

Yönetim bilgisi ve becerileri, akademik olarak titiz kurslar ve çeşitli etkileşimli öğretim yöntemleri aracılığıyla geliştirilir.

  1. uzmanlık: Küçük İşletme Ekonomisi ve Yönetimi: Bu programın ayırt edici özelliklerinden biri uluslararası karakteridir. Tüm dersler İngilizce yapılmaktadır. Böylesine kültürler arası bir grupta öğrenmek büyük bir avantajdır. Öğrencilerin gelecekteki kariyerleri için faydalı bağlantılar kurmasına olanak tanır. Ayrıca, çalkantılı bir ortamda küçük bir firmayı nasıl yöneteceklerine dair pratik bilgiler edinmelerini sağlar. AB yapılarında faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) ekonomisine ve yönetimine özel önem verilmektedir.