SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

İşletme Kozminski Üniversitesi

GENEL BAKIŞ

Kuruluş (yıl): 1993

Tür: Özel Üniversite

Ana uzmanlık (lar): İşletme yönetimiKurumsal finans ve muhasebeEkonomi, Yönetim ve Finans

Rektör: PROF. WITOLD T. BIELECKI, Ph.D.

Öğrenci (toplam): 8.40 bin

Akademik personel: 0.30 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

1993 yılında kurulan Kozminski Üniversitesi, tam akademik haklara sahip özel bir yüksek öğretim kurumudur. Üniversite, Polonya ve uluslararası akreditasyonları (AACSB, EQUIS, AMBA – akreditasyonun “Üçlü Taçı” olarak anılır) ve programlarının ve hizmetlerinin yüksek kalitesini gösteren küresel ve ulusal eğitim sıralamalarında mükemmel sonuçlar elde etmiştir. Bu nitelikler nedeniyle KU diplomalarının kendileri de gıpta edildi. 2009’dan beri Kozminski Üniversitesi, dünyanın dört bir yanından en iyi üniversiteleri içeren ‘Financial Times’ tarafından sağlanan prestijli eğitim sıralamasında sınıflandırılmaktadır. Üstelik, son 16 yıl boyunca, özel üniversiteler arasında “Perspektywy” ve “Rzeczpospolita” tarafından yayınlanan eğitim sıralamasında birinci sırada yer almaktadır.

 

İşletme okulu akreditasyonları arasında, en prestijli ve edinilmesi zor olan EQUIS, AMBA ve AACSB’dir. Dünyadaki 13.500 işletme okulundan yalnızca 80’den azı bu üçünü bir arada tutuyor ve Kozminski Üniversitesi de onlardan biri. Ayrıca KU, Orta ve Doğu Avrupa Yönetim Geliştirme Derneği’nin (IQA) akreditasyonuna sahiptir. Kozminski Üniversitesi ayrıca Ulusal Akreditasyon Komitesinden yönetim, idare ve hukuk programları açısından özel bir ayrıcalık aldı.

 

Üniversite programları, çeşitli İngilizce Lisans, Yüksek Lisans, MBA ve Doktora programlarını içerir.

Eğitim Süresi:  4 YIL
Eğitim Ücreti:  ÜCRETSİZ

İşletme Kozminski Üniversitesi

Kabul şartları:

Dünyanın en iyi üniversitelerinde araştırmacı olmak ister misiniz? Titiz bir doktora mı arıyorsunuz? Orta Avrupa’nın en iyi araştırma işletme okullarından biri tarafından sağlanan program? Ardından tam zamanlı Ph.D. Kozminski Üniversitesi tarafından düzenlenen Yönetimde sizin için bir programdır. Kozminski Üniversitesi’ndeki doktora programı, yüksek kalibreli yönetim araştırmacılarına, alanlarının ön saflarında yer alan öğretim üyeleriyle yakın çalışma, canlı bir araştırma topluluğunun parçası olma ve Üniversitenin kaynaklarından ve itibarından yararlanma şansı sunuyor. Araştırma tutkusu olan ve alanlarında lider akademisyenler olma hırsına sahip adaylar – erken aşama araştırma profesyonelleri – arıyoruz. Kozminski Üniversitesi’ndeki doktora programı, çok çeşitli konuları ve araştırma yöntemlerini kapsayan kurslarla titiz eğitim sağlar.

 

Açıklama:

Tarihler ve gerçekler

Kozminski Üniversitesi, doktora derecesi verme hakkına sahiptir. 1998’den beri yönetim derecesi. Ph.D. Program 1999’da başlatıldı ve son 5 yılda Polonya’daki tek özel üniversite olarak, aynı zamanda kıdemli bir doktora derecesi almaya hak kazandı. Tam teşekküllü Ph.D.’ye izin veren yönetimde (habilitasyon) derecesi. program teklifine dahil edilecek çalışmalar. Kozminski Üniversitesi 2008’den beri aynı zamanda doktora derecesine sahiptir. ekonomide haklar verilmesi. 2013’ten beri Kozminski Üniversitesi aynı zamanda doktora derecesine sahiptir. mali haklar verilmesi.

 

Doktora bir tür entelektüel asalettir

Doktora derecesi herhangi bir alanda kullanışlıdır. Çok saygı görüyor, ör. mali güvence sektöründe, kamu yönetiminde, siyasette veya danışmanlıkta. Doktora derecesi, sahibinin en yüksek entelektüel yeteneklerini kanıtlar. Bu bir tür entelektüel asalettir ve belirli seçkinlere ait olmanın bir işaretidir. Aynı zamanda uluslararası pazarda yaygın olarak tanınan bilimsel bir derecedir.

 

Neden Doktora Kozminski Üniversitesi’ndeki program dikkate değer ?

Kozminski Üniversitesi, mükemmel çalışma koşulları ve doktora konusunda uzun deneyime sahip, seçkin profesörlerden oluşan benzersiz bir topluluğun gözetimi altında profesyonel ve akademik beceriler ve bilgi geliştirme yeteneği sağlar. danışma. Program, özellikle profesyonel kariyerlerinde başarılı olan kişiler için hazırlandığından, profesyonel çalışmaların çalışmalarla birleştirilmesine olanak sağlar.

 

İş pratisyenlerinin doktora yapmaları gerekir. iş piyasasında rekabet avantajı elde etme derecesi. Ph.D.’ye sahip danışmanlık veya finans uzmanları derece aynı zamanda müşterilerin gözünde en güvenilir olanıdır. Doktora almak derecesi, gelecekte akademik kariyer yapmayı düşünen veya yönetim, finans veya ekonomi alanlarında bilimsel araştırmalarla ilgilenen kişiler için önemli bir adımdır.

 

Tam zamanlı çalışma programı

  1. Metodolojik hazırlık

– Nitel araştırma yöntemleri,

– Nicel araştırma yöntemleri

– Ekonometriye giriş

 

  1. Doktora Sınav hazırlığı

– Yönetim ve organizasyon teorisi

– Makroekonomi

– Mikroekonomi

 

  1. İleri kurslar

– Teori ve araştırma girişimciliği

– Teori ve araştırma stratejik yönetimi

– Teori ve araştırma pazarlaması

– Teori ve araştırma muhasebesi finansmanı ve kontrolü

– İnsan kaynakları yönetiminde teori ve araştırma

 

  1. Seminerler

– Araştırma semineri

– Doktora danışma semineri