İşletme SWPS Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Üniversitesi

GENEL BAKIŞ

Kuruluş (yıl): 1996

Tür: Özel Üniversite

Ana uzmanlık (lar): Kültürel çalışmalar Dil ve edebiyat çalışmaları Psikoloji

Rektör: Ph.D. Doçent Roman Cieślak,

Öğrenci (toplam): 16.45 bin

Akademik personel: 0.96 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

SWPS Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Üniversitesi 1996 yılında kurulmuştur. Polonya’daki ilk özel üniversitedir. Üniversite, Polonya’da Sosyal Bilimler programları sunan önde gelen yüksek öğretim kurumu olarak Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı tarafından derecelendirilmiştir.

SWPS Üniversitesi, Lehçe’de 30 eğitim programı ve lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde 14’ün üzerinde İngilizce programın yanı sıra çeşitli yaz okulları ve lisans dışı hazırlık dili programları (İngilizce ve Lehçe) sunmaktadır. Daha fazla bilgi >>

Fakülte 1000’e yakın akademik öğretmen içermektedir. Çoğu sadece akademik değil, aynı zamanda kendi disiplinlerinde deneyimli uygulayıcılardır.

Başlangıcından bu yana, SWPS Üniversitesi araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktadır. Her yıl 20 araştırma merkezi ve laboratuvarda 300’ün üzerinde araştırma projesi yürütmektedir. Üniversite, Ulusal Bilim Merkezi tarafından verilen araştırma hibelerinin en büyük 5. yararlanıcısıdır.

Araştırmada İK Mükemmelliği – SWPS Üniversitesi, araştırmacılar için adil ve şeffaf işe alım ve değerlendirme prosedürlerinin yanı sıra eşit araştırma ve hareketlilik fırsatları sağlamayı taahhüt eder.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 5750€/YIL

İşletme SWPS Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Üniversitesi

Bir iş kurmayı mı düşünüyorsun? Proje yönetimi becerilerini öğrenmek mi istiyorsunuz yoksa iyi bir yönetici ve etkili bir lider olmak mı istiyorsunuz?

 

Yaklaşımımızın neden diğerlerinden daha iyi olduğunu öğrenin.

1) Pratik yönetim becerileri

Çalışma süresince, en son yönetim yöntemlerini öğrenecek ve herhangi bir yönetici için vazgeçilmez olan becerileri edineceksiniz. Programımız, herhangi bir gereksiz bileşen olmaksızın özenle seçilmiş konuları içermektedir. Deneyim ve deneyim yoluyla aktif öğrenmeye inanıyoruz. Öğrenciler atölye çalışmaları, grup projeleri, tartışmalar, tartışmalar ve simülasyonlar aracılığıyla öğrenirler.

 

2) Sorun teşhisi, yaratıcı düşünme

Modern kuruluşlar, yöneticilerinin yönetime yaratıcı yaklaşımlar sağlamasını, dijital dünyanın sürekli değişen ihtiyaçlarını etkin bir şekilde tanımlamasını, sorunları teşhis edebilmesini ve yenilikçi programlar uygulamalarını gerektirir. Öğrencilerimize bu tür projelere nasıl liderlik edeceklerini gösteriyoruz. Dersler sırasında endüstri uzmanları ile birlikte çeşitli iş senaryolarını analiz ediyor ve optimum çözümler geliştiriyoruz.

 

3) Örgütsel psikoloji uzmanları

Ekonomi, iş ve yönetim her zaman rasyonel ve ölçülebilir faktörlerle yönetilmez. Organizasyonlar, sadece çalışanlardan değil, aynı zamanda müşterilerden ve müşterilerden de oluşur. Bu nedenle programımız, insanların motivasyonlarını anlamanıza izin verecek ve size iyi ilişkiler kurma, ihtiyaçları belirleme ve çatışma çözümü için araçlar sağlayacak psikoloji unsurlarını içerir.

 

Ne öğreneceksin?

1)Kendi kendine yönetim

Liderler için kişisel gelişim

Başkalarını etkili bir şekilde yönetmek için kişinin kendini nasıl yöneteceğini bilmesi gerekir. Çalışma süresince güçlü yönlerinizi keşfedecek ve kendi davranışınızın mekanizmalarını anlayacaksınız. Hedefleri nasıl belirleyeceğinizi ve bunlara nasıl ulaşacağınızı ve zorluklarla nasıl yüzleşeceğinizi öğreneceksiniz. Potansiyelinizi keşfetmenize yardımcı olacağız ve onu nasıl daha da geliştirebileceğiniz konusunda size tavsiyelerde bulunacağız.

 

2)İşbirliği

Takım çalışması, ağ oluşturma

Nasıl bir ekip kuracağınızı, çalışanları motive edeceğinizi, çatışmaları nasıl çözeceğinizi ve müşteriler ve iş ortaklarıyla nasıl ilişki kurup sürdüreceğinizi öğreneceksiniz. Etkili iletişim becerileri, temel müzakereler kazanacak ve ticari işbirliği kurallarını öğreneceksiniz.

 

3)Bir şirket nasıl kurulur

Organizasyonel yönetim, bir iş planı geliştirmek

Kendi şirketinizi nasıl kuracağınızı size göstereceğiz. Bir start-up’ın ne olduğunu, ilginç bir fikri uygulamak için nasıl finansman bulacağınızı ve iyi bir iş planını nasıl geliştireceğinizi öğreneceksiniz. En son yönetim modellerine, yönetim ekonomisinin temellerine ve finansal muhasebeye aşina olacaksınız.

 

4)Marka yönetimi

Markalaşma ve pazarlama stratejileri

Nasıl bir şirket imajı oluşturacağınızı ve etkili pazarlama stratejileri geliştireceğinizi öğreneceksiniz. En yeni araçları kullanarak pazarlama fikirlerini nasıl geliştireceğinizi ve pazarlama sürecini nasıl yöneteceğinizi öğreneceksiniz.

 

5)Dijital işletme nasıl çalışır?

Yeni teknolojiler ve iş süreçleri

Temel teknolojilerle tanışacak ve bir işi nasıl ölçeklendireceğinizi, bir şirketi yönetmek için gerekli bir beceriyi ve kanıta dayalı iş planlamasını (büyük veri) öğreneceksiniz. Çevrimiçi satış kanallarını kullanarak bir platform iş modelinin ne olduğunu ve satışlarınızı nasıl etkili bir şekilde büyütebileceğinizi öğreneceksiniz.

 

6)Kanıta dayalı yönetim

İş analitiği ve operasyonel yönetim

Organizasyonel yönetim, müşterilerin ihtiyaçlarını ve şirketin iş yeteneklerini değerlendirme becerisi gerektirir. En son hesaplama araçlarını kullanarak iş verilerini nasıl elde edeceğinizi, analiz edeceğinizi ve raporlayacağınızı öğreneceksiniz. İşletme istatistikleri becerileri kazanacaksınız.