SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

İşletme Varşova Ekonomi Üniversitesi

ÜNİVERSİTE HAKKINDA

SGH Warsaw School of Economics, August Zieliński tarafından 1906’da Polonya’nın ilk ekonomi üniversitesi olarak kuruldu.

Okulumuzda lisans ve yüksek lisans programlarına yaklaşık 13700 öğrenci kayıtlıdır, 700’den fazlası doktora düzeyinde ve 4900’den fazlası diğer lisansüstü derslerini tamamlamaktadır. SGH, 790’ın üzerinde öğretim ve araştırma personeli istihdam etmektedir.

SGH’de verilen Uluslararası Yönetim programında CEMS Masters, dünya çapında ilk 5’de yer almaktadır (2015 baskısı).

Newsweek’in Polonya baskısı gazetecilerinin görüşüne göre, tüm Polonya üniversiteleri arasında mezunlarına iyi bir iş bulma konusunda en büyük şansı veren SGH’dir.

Bağımsız anketlere göre SGH Varşova Ekonomi Okulu mezunları, Polonya üniversitelerinin mezunları arasında en yüksek maaşlara sahip.

SGH öğrencileri neredeyse 60 ülkeyi temsil ediyor.

5 Aralık 2001’den müzakerelerin sonuna kadar Polonya’nın Avrupa Birliği üyeliğinin ana müzakerecisi, SGH mezunu ve öğretim görevlisi Jan Truszczyński idi.

Bir SGH mezunu ve öğretim görevlisi olan Profesör Leszek Balcerowicz, Polonya Ulusal Bankası’nın eski Başkanı, eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı, 1989’dan sonraki Polonya ekonomik dönüşümünün ana mimarı olarak kabul ediliyor. Aslında Polonya maliye bakanlarının çoğu SGH’den mezun oldu.

Avrupa Komisyonu’nun (Bölgesel Politika için) ilk Polonyalı komiseri olan Profesör Danuta Hübner, daha önce Polonya Cumhuriyeti Avrupa İşleri Bakanı ve Avrupa Entegrasyonu Komitesi Dairesi Başkanı ve Bakanlıkta Devlet Sekreteri idi. Polonya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, SGH mezunu ve öğretim görevlisidir.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

İşletme Varşova Ekonomi Üniversitesi

SGH Varşova Ekonomi Okulu’ndaki Yönetimde birinci aşama çalışmaları, bir organizasyonun işleyişi ile bağlantılı doğa, düzenlilik ve problemlerle ilgili yönetim ve ilgili bilimler alanında teorik ve pratik bilgi sağlar.

Çalışmalar, işletmeler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, kamu yönetimi birimleri ve çeşitli düzeylerde yerel özyönetim dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlarda bir uzman veya orta yönetici olarak bir kariyere başlamak için gerekli becerileri geliştirir Ayrıca kendi işini yürütmeye hazırlanırlar. Çalışmalar, ikinci aşama çalışmaları almak için sağlam bir teorik ve metodolojik temel oluşturur.

SGH Varşova Ekonomi Okulu’nda İşletme alanında birinci aşama çalışmaları mezunu:

[bilgi:]

yönetim bilimleri, ekonomi ve tamamlayıcı disiplinlerin teorik bir temeli vardır,

Organizasyonlarda ve çevresindeki dünyada meydana gelen karmaşık süreçleri ve olayları anlar,

Yönetimin temel işlevleri ve süreçleriyle ilgili sorunları teşhis etmek ve çözmek için gerekli bilgileri gösterir: planlama, organize etme, motive etme, izleme ve koordine etme,

[Beceriler:]

temel yönetim işlevleriyle ilgili sorunları tanımlama ve çözme kablosudur: planlama, düzenleme, motive etme, izleme ve koordine etme,

proje problemlerini formüle edebilen ve projeleri planlayabilen ve kontrol edebilen,

İktisadi ve idari organizasyonlarda temel yönetim fonksiyon ve süreçlerini gerçekleştirme becerisine sahip,

[sosyal yeterlilikler:]

Etkili iletişim, müzakere ve ikna kabiliyetine sahip,

karar verme becerisine sahip,

Başkalarının yaptığı işi dengeli ve yetkin bir şekilde değerlendirir.