SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

İşletme ve Finans Yönetimi Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3100€/YIL

İşletme ve Finans Yönetimi Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

İşletme ve Finans Yönetimi alanında uzmanlığa sahip yönetimde ikinci aşama programı, ticari veya kamu kuruluşlarında orta ve üst düzey yöneticiler, analistler, danışmanlar ve danışmanlar olarak yönetim sisteminde bir kariyer için gerekli yetkinlikleri geliştirmeyi amaçlamaktadır. kendi işlerini yürütmek. Bu programın tamamlanması, İngilizce’nin eğitim dili olması ve küresel sosyo-ekonomik alanda gezinmek için alınan eğitim nedeniyle yabancı yatırımı olan kuruluşlarda kariyer yapmak isteyen kişiler için özellikle faydalı olacaktır. Program, yönetim, ekonomi, finans, ekonomi ve mühendislik, hukuk ve idare, psikoloji, sosyoloji ve diğerleri alanlarında birinci ve ikinci aşama programlarından mezun olanlar için hazırlanmıştır.

 

Mezun profili

 

Mezunlar, yönetim alanında ve ilgili alanlarda, özellikle işletmelerin ve kamu sektörü kurumlarının sorunları ve bunların doğru çalışmasının önemi hakkında ileri, uzmanlaşmış teorik ve pratik bilgilerle donatılmıştır. Mezunlar, çeşitli düzeylerde yönetim süreçlerinin kritik bir analizini, yorumunu ve değerlendirmesini gerçekleştirebilir, çevrenin bu süreçler üzerindeki etkisini değerlendirebilir ve yönetsel, stratejik kararlar hazırlayabilir ve alabilir. Ekip çalışmasını organize edebilir ve ekip lideri olmanın yanı sıra İngilizce’deki akıcılıkları sayesinde verimli bir şekilde iletişim kurabilir, müzakere edebilir ve ikna edebilirler. Mezunlar, yönetim sisteminde uzman ve yönetici pozisyonlarında, ticari veya kamu kuruluşlarında orta ve üst düzey yöneticiler, analistler, danışmanlar ve danışmanlar olarak kariyer yapmak ve kendi işlerini yürütmek için iyi hazırlanmışlardır. Özellikle yabancı yatırımı olan kuruluşlarda istihdam sağlamak için iyi donanımlıdırlar.