SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Jeoloji Mühendisliği Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Kuruluş yılı:  1816

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Uluslararası ilişkiler,  Yönetim ve ekonomi,  Psikoloji

Rektör: Prof. Marcin Pałys

Öğrenci (toplam): 48.60 bin

Akademik personel: 3.50 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Her yıl Varşova Üniversitesinde’de yaklaşık 60.000 kişi eğitim görüyor. Adaylara beşeri bilimler, sosyal ve doğa bilimleri alanlarında çok çeşitli kursların yanı sıra birçok disiplinlerarası kurs sunuyoruz. Modern dil müfredatına ek olarak, UW İngilizce olarak 20 eğitim programı sunmaktadır. Vayarşova Üniversitesi’ndeki çalışmalar, uluslararası sıralamalarda üst sıralarda yer almaktadır. 20.000’e ulaşan araştırma üniversitelerinin toplam sayısı dikkate alındığında, Varşova Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk% 2’de yer almaktadır. Varşova Üniversitesi, eğitim kalitesinin karşılaştırmalı değerlendirmesinde (Quacquarelli Symonds Dünya Üniversite Sıralaması, Eduniversal En İyi Yüksek Lisans ve Dünya Çapında MBA) çok iyidir. Bu sıralamalar, dünyadaki binlerce kurs arasından belirli bir disiplindeki en iyi 200 üniversiteyi seçer.

Üniversitenin faaliyetlerinin önde gelen fikirleri, öğretim ve araştırma birliğinin yanı sıra müfredatta yer alan tüm bilgi alanlarının uyumlu bir şekilde gelişmesidir. Varşova Üniversitesi 3.500 bilim insanı istihdam etmektedir. Üniversitenin araştırma ekipleri, her yıl AB fonları ve uluslararası vakıflar ve araştırma enstitülerinden gelen hibelerle finanse edilen 150’den fazla programa katılmaktadır.

Varşova Üniversitesinde toplam yaklaşık 3.000 yabancı var: öğrenciler, doktora öğrencileri, çalışanlar ve Erasmus bursiyerleri. Akademik değişim açısından, Varşova Üniversitesi sadece Polonya’da değil, aynı zamanda uluslararası alanda da öne çıkmaktadır ve Avrupa Komisyonu sıralamasında liderlerden biridir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 2500€/YIL

Jeoloji Mühendisliği Varşova Üniversitesi

Açıklama:

Varşova Üniversitesi Jeoloji ve Kimya Fakülteleri, İngilizce’de ortak Yüksek Lisans Çalışmaları oluşturma girişiminde bulunuyor.

 

Uygulamalı Petrol Yerbilimleri. Polonya’daki ve yurtdışındaki eğitim pazarının analizi ve her iki birimin bilimsel potansiyeli, çalışma programının ve eğitimsel etkilerinin tanımlanmasına olanak sağlamıştır. Çalışma profilinin Polonya’daki eğitim teklifini tamamladığı ve hem Polonya’dan hem de yurtdışından gelen öğrenciler için çekici olabileceği varsayılmıştır.

 

Bu derece kursunu uluslararası öğrencilere sunmak, Varşova Üniversitesi’nin gelişim stratejisinin önemli bir unsurudur. Sunulan Applied Petroleum Geosciences dersi, kaya gazı ve diğer enerji ve mineral kaynakları da dahil olmak üzere gelişmekte olan hidrokarbon arama endüstrisi pazarına bir cevaptır. Çalışmalar, kapsamlı jeolojik ve kimyasal bilgi sağlayacak ve mezunlarını, petrol jeolojisinin yaygın olarak anlaşılan alanında işler ve araştırmalar yapmaya hazırlayacaktır. Çalışmalar hem özel hem de disiplinlerarasıdır ve bu da onları jeolojik verilerin entegrasyonu açısından bir üst seviyeye taşır. Eğitim süreci, petrol ve kimya endüstrilerinden davet edilen uzmanlara dayanan uzman bilgisinin geniş kullanımını içerecektir. Varşova Üniversitesi Jeoloji ve Kimya Fakülteleri Yüksek Lisans Uygulamalı Petrol Yerbilimleri mezunları, petrol çıkarma endüstrisinde, keşif ve danışmanlık şirketlerinde, çevre koruma, su yönetimi ile bilimsel, araştırma ve eğitim alanlarında işler üstlenmeye hazırdır. kurumlar.