SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Karşılaştırmalı Miras Çalışmaları Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 5250€/YIL

Karşılaştırmalı Miras Çalışmaları Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Bu iki yıllık tam zamanlı Karşılaştırmalı Miras Çalışmaları (COHES) Yüksek Lisans programı, edebiyat, sanat, tiyatro, mimari, kentsel alan ve hafıza alanlarında, özellikle Krakow’da bulunan ve üzerine yazılan kültürel miras hakkında geniş bir bilgi yelpazesi sunar. UNESCO Dünya Mirası listesi. COHES programı, mirasın çok etnikli, çok uluslu, çok dilli doğasına odaklanır ve ona üç açıdan yaklaşır: Dijital Miras, Görsel Miras ve Karşılaştırmalı ve Çevrilmiş Miras.

 

 

 

Mezun profili

 

COHES mezunlarının edindikleri bilgi, çağdaş dünyadaki mirası şekillendiren dinamikler hakkındaki anlayışlarını hem sembolik hem de maddi açıdan genişletmelerine olanak sağlayacaktır. Mezunlar, kültürel mirasın tanınması ve korunmasının yanı sıra yönetim ve eğitimini etkileyen sosyal, kültürel ve politik eylemleri belirlemeye ve analiz etmeye hazır olacaklar. Uluslararası kültür merkezlerinde, özellikle müzeler, arşiv / araştırma, diplomatik veya akademik enstitüler, yayınevleri ve kütüphanelerde çalışmak için nitelikler alacaklar. Bu çalışmalar, genç akademisyenleri disiplinlerarası araçları eleştirel ve karşılaştırmalı bir şekilde kullanmaları için eğitecek ve çok dilli ve çok kültürlü ortamlarda çalışmalarına yardımcı olacaktır.