SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Kimya Mühendisliği Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Bilgisayar Bilimi, Mekanik ve Makine Tasarımı, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Inż. Arkadiusz Wójs

Öğrenci (toplam): 27.55 bin

Akademik personel: 2.20 bin

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en büyük ve en iyi teknik üniversitelerden biridir. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin gelişiminin teyidi, araştırma potansiyeli, en üst düzeyde öğretim, yenilikler yaratma, bilgi aktarımı ve iş dünyası ve yerel yönetimle işbirliğidir. Üniversitenin değerlendirmesi, üniversitenin lider pozisyonlarda yer aldığı yıllık ulusal ve uluslararası sıralamalarda elde ettiği sonuçlarla doğrulanmaktadır. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Üniversite ayrıca aşağıdaki alanlarda çok sayıda uluslararası araştırma programında aktif olarak yer almaktadır: EUREKA, COST, ARISS, Kömür ve Çelik Fonu ve Yapısal Fonlar. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, 13 fakülte ve 3 dalda tamamen İngilizce veya Lehçe olarak yürütülen lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sunmaktadır. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, aşağıdakiler gibi ortak projeler için yurtdışına çıkmanıza olanak tanıyan birçok eğitim ve araştırma kurumuyla temas halindedir: Erasmus +, Öğrenci Değişim Programları, Çift Diploma Master Programı T.I.M.E, Polonya ve Amerikan Fullbright Komisyonu, DAAD, Japonya’daki Vulcanus, CEEPUS, Yaz Okulları. Öğrenciler, dünya çapında tanınmış şirketlerin şubelerinde çeşitli çıraklık ve diplomaları tamamlama fırsatına sahiptir.

Eğitim Süresi: 3-4 DÖNEM
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Kimya Mühendisliği Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Çalışma alanı: Kimya ve Proses Mühendisliği

 

Uzmanlık: İleri Kimya Mühendisliği ve Nanoteknoloji

 

Çalışma programı, istihdam olanakları sağlayan Kimya ve Proses Mühendisliği alanındaki işgücü piyasasının mevcut ihtiyaçlarını doğrudan yansıtmaktadır. Mezunlara aşağıdaki öğrenme çıktılarını sağlamak için tasarlanmıştır: Kimya mühendisliği alanındaki gelişmeler ve yeni gelişmeler hakkında bilgi, kimya mühendisliği alanındaki yeni gelişmeleri kullanma becerisi, yönetim süreçleri hakkında temel bir anlayışa sahip, işlevleri bilir , ilkeleri ve yönetim araçları dahil olmak üzere kalite yönetimi ve yönetimin temel sorunlarını belirler, tasarım süreci cihaz ve sistemleri hakkında bilgi sahibi olur, bilgisayar teknolojisi kullanımı, entegrasyon ve süreç yoğunlaştırma, eksiksiz bir süreç tasarımı gerçekleştirebilir, çeşitli süreçlerin dinamiklerini keşfetmek ve simüle etmek için bilgisayar araçlarını kullanmak. İleri Kimya Mühendisliği ve Nanoteknoloji, klasik kimya mühendisliğini biyoproses mühendisliği, nano mühendislik, kimya teknolojisi ve çevre mühendisliği ile birleştirir. Mezuniyet belgesi, İleri Kimya Mühendisliği ve Nanoteknoloji alanında derinleşmiş bir uzmanlığın bildirimi ile mühendislik kimyasındaki dereceyi onaylar.

 

DÖNEM 0

»Kimya Bilişimi

” Çevresel koruma

»Malzeme Bilimi ve Mühendisliğine Giriş

»Teknik Güvenlik

” Teknik çizim

»Malzemelerin Geri Dönüşümü

»Endüstriyel Mikrobiyolojiye Giriş ile Biyoteknoloji

»Kimyasal Teknolojinin Temelleri

»Kimyasal Ekipmanlarda Ölçümler

»Kimya Mühendisliğine Giriş

»İsteğe bağlı kurs

 

  1. DÖNEM

»Kimya Mühendisliği Gelişimindeki Eğilimler

»Nanomühendislik – Temeller ve Uygulamalar

»Kimyasal Proses Ekipman ve Yöntemleri

»Deneysel Verilerin İstatistiksel Analizi

 

  1. DÖNEM

»Kimyasal Prosesler Projesi Tasarımı ve Yönetimi

»Kimya, Gıda ve İlaç Endüstrisinde Heterojen Prosesler

»Yüksek Lisans Laboratuvarı I

 

  1. DÖNEM

»Yabancı Dil I

»Yabancı Dil II

” Proje Yönetimi

” Şirket yönetimi

»İsteğe bağlı kurs

»Yüksek Lisans Laboratuvarı II

»Lisansüstü Seminer ve Yüksek Lisans Tezi

 

ISTEĞE BAĞLI KURSLAR

»Moleküler Modellemede İstatistik Termodinamik

»Kimyasal Birim Operasyonunda Kullanılan Malzemeler

»Kimya Mühendisliğinde Mikrodalgalar ve Diğer İleri Termal Teknolojiler

»Kimya Mühendisliğinde Yeni Kavramlar ve Çözümler

 

İŞ ALANI

Mezun, matematik, doğa bilimleri ve teknik beceriler konusunda geniş bilgi sahibidir: kimya mühendisliği alanındaki problemlerin profesyonel çözümü, gelişmiş araştırma deneyleri yürütme, yeni çözümler önerme ve optimize etme ve kimya ve proses mühendisliği ile ilgili sorunları bağımsız olarak analiz etme. Mezunlar, kimya endüstrisindeki proseslerin tasarımı ve işletilmesinde yaratıcı çalışmalar için hazırlanır. Mezun, kendi işini yürütmeye hazırdır.