SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Kimya Nicolaus Copernicus Üniversitesi

 

Mikolaj Kopernik Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Astronomi, Koruma ve Restorasyon, Tıp

Rektör: Prof. Andrzej Tretyn

Öğrenci (toplam): 28.90 bin

Akademik personel: 2.10 bin

 

KISA AÇIKLAMA

Nicolaus Copernicus Üniversitesi, 24 doktora çalışması da dahil olmak üzere 100’den fazla çalışma alanında yüksek lisans ve lisansüstü eğitim sunmaktadır. Uluslararasılaşma politikasının bir sonucu olarak, yabancı öğrenci sayısı sürekli artmaktadır. Buna ek olarak, NCU, Erasmus + değişim programı kapsamında 50’den fazla ikili anlaşma ve 622 kurumlar arası anlaşma imzalamıştır. 2015 yılında, 29,2 milyon PLN’nin üzerinde toplam bütçeyle 620’nin üzerinde araştırma projesi uygulandı. En prestijli olanlardan 11’i Ulusal Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından ve 188’i Ulusal Bilim Merkezi tarafından finanse edildi. Nicolaus Copernicus Üniversitesi, Ulusal Atom, Moleküler ve Optik Fizik Laboratuvarı (FAMO), Kuantum Optik Merkezi, Disiplinlerarası Modern Teknolojiler Merkezi ve yepyeni Üniversite Spor Merkezi dahil olmak üzere en modern araştırma altyapısına sahiptir. Toruń yakınlarındaki Piwnice’deki Astronomi Merkezi, 32 metrelik benzersiz bir radyo teleskopu barındırıyor. Spitsbergen’de, Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nin Kutup İstasyonu vardır. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir.

Ayrıca, UMK birkaç üniversite sıralamasına dahil edilmiştir: QS World University Rankings, U-Multirank, CWTS Leiden Ranking ve CWUR. Bütün bunlar, yüksek eğitim standartlarının yanı sıra sürekli gelişimi de doğrular.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 3800€/YIL

Kimya Nicolaus Copernicus Üniversitesi

Açıklama:

Kimya bölümü, temel kimya, analitik kimya, fiziksel, organik, inorganik, kuantum kimyası, malzeme kimyası, çevre kimyası ve ekoloji ve teknoloji ve kimya mühendisliği bilgilerini birleştiren matematik ve doğa bilimlerinin unsurlarına dayanan birinci derece çalışma sunar. Lisans öğrencileri, kimyasalların hazırlanması, analizi, karakterizasyonu ve güvenli kullanımı ve atık bertarafı alanında teorik ve pratik bilgi edinirler. Kimyasal reaktifler, kimyasal, fiziksel ve biyolojik olaylar ve doğada yer alan süreçler ve teknolojik kurallar ve şemalarla çalışmanın güvenliği ve etkililiğinin temellerini öğrenirler.

 

Kimya Mezunları, kimya ve ilgili endüstrilerde (gıda, ilaç, kozmetik, vb.), Küçük imalat, hükümet ve eğitimde – öğretmenlik uzmanlığını tamamladıktan sonra (öğretmenlik mesleğine hazırlık eğitim standartlarına göre) ekip çalışmasına hazırlanacaktır. Uygulamalı bilgi ve deneysel eğitim kazandıktan sonra, lisansüstü öğrenciler problemleri çözebilir, bilgileri depolayabilir, işleyebilir ve yazılı veya sözlü olarak iletebilirler. Mezunlar, özellikle kimya ağırlıklı yüksek lisans çalışmalarında eğitime devam etmeye hazırlanacaklar.