Klinik Beslenme ve Diyetetik Vincent Pol Üniversitesi – Clinical Nutrition and Dietetics Vincent Pol University

 

 

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Eğitim Ücreti: 3100

AÇIKLAMA:

İkinci derece programının eğitim programı, diyetetik eğitimini lisans seviyesinden tamamlamak için evrensel bir teklif olarak tasarlanmıştır ve insan beslenmesi, diyetetik veya gıda teknolojisi ile ilgili diğer ana dallarda birinci veya ikinci dönem lisans programlarından mezun olanlara da adanmıştır ve bu da yüksek lisans derecesinin profesyonel unvanına yol açar.

Klinik Beslenme ve Diyetetik hakkında daha fazla bilgi

İkinci derece programının mezunları, özellikle çağdaş sağlık risklerine (diyetle ilgili hastalıkların birincil ve ikincil önlenmesi) vurgu yaparak, insan beslenmesi ve diyetetik alanında pratik tıp eğitiminin geliştirilmesi ve derinleştirilmesini alacaklardır. İnsan beslenmesi ve diyetetik profiline sahip bir işletme kurmaya ve işletmeye hazır olacaklardır. Eğitimin birincil amacı, bir tıp profesyoneli olan bir beslenme uzmanını, tedavi ve sağlığı geliştirme ekiplerinde çalışmak ve çeşitli insan beslenmesi biçimlerinde yer alan kuruluşlarda yönetim taleplerini üstlenmek için hazırlamaktır.

İkinci dönem programımızda iki eğitim yolunu birbirinden ayırıyoruz: Sırasıyla diyetoterapi, klinik diyetetik ve klinik beslenme alanlarında pratik bilgi ve becerilerin geliştirilmesi ve detaylandırılmasının yanı sıra belirli spor ve fitness disiplinlerinde spor ve fitness, spor ve sağlık eğitimi ve beslenmenin teorik temellerini sunan Klinik Diyetetik ve Spor ve Fitness Alanında Beslenme.

Eğitim konseptimizde, tıbbi-klinik bilgi ve yetkinlikler, gıda teknolojisi, gıda kimyası ve biyokimyası, gıda mikrobiyolojisi ve yaşam döngüsünün farklı aşamalarında sağlıkta insan beslenmesinin temelleri de dahil olmak üzere gıda bilimi ve beslenme alanındaki bilgi ve yetkinliklerle tamamlanacaktır.