Kontrol, Elektronik ve Bilişim Mühendisliği Silezya Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Kimya mühendisliği İnşaat mühendisliği Bilgisayar bilimi

Rektör: prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk

Öğrenci (toplam): 21.80 bin

Akademik personel: 1.70 bin

 

Önemli mezunlar: Eski Avrupa Parlamentosu Başkanı prof.  Jerzy Buzek, Avrupa Parlamentosu’nun şu anki üyesiMariusz Walter, Polonya’nın en büyük ticari televizyon ağlarından biri olan TVN’nin kurucusu dr hab. inż. Gliwice şehrinin belediye başkanı Zygmunt Frankiewicz,

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Silesian University of Technology, Yukarı Silezya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkenin en büyüklerinden biridir. Polonya’nın en sanayileşmiş bölgesi için bilimsel ve öğretici bir üs olarak 1945’te kuruldu. Üniversite, süreçleri ve organizasyonu sürekli iyileştirerek, akademik topluluğun çalışması ve gelişimi için samimi ve açık bir yerdir.

SUT, Silezya’daki tek üniversite olarak kendini 10 Polonya üniversitesinden oluşan prestijli bir grupta buldu ve Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı’nın “Initiative of Excellence – Research University” yarışmasını kazandı. 15 birimde – 13 fakülte, Silesian University of Technology’nin 2 enstitüsü – şu anda 50’den fazla çalışma alanı ve tüm mühendislik faaliyetlerini kapsayan yaklaşık 200 uzmanlık alanı bulunmaktadır. Şu anda, SUT 18 binin üzerinde öğrenciyi eğitmekte ve Lisans ve Yüksek Lisans çalışmaları, doktora okulu ve lisansüstü çalışmalar sunmaktadır. Adaylar ayrıca 30 İngilizce kurstan birinde eğitim alma seçeneğine de sahiptir. Üniversite mezunları, bağımsız araştırma merkezleri tarafından yürütülen sayısız sıralamanın da gösterdiği gibi, endüstriyel şirketlerde genellikle yönetim ve direktörlük pozisyonlarının yanı sıra yüksek pozisyonlara sahiptir. Kapsamlı didaktik teklif ve yüksek eğitim kalitesi, Silesian University of Technology’yi üniversite sıralamasındaki yüksek konumların da kanıtladığı gibi, yıllarca Polonya’nın en iyi teknik üniversitelerinden biri haline getirmektedir.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 2400€/YIL

Kontrol, Elektronik ve Bilişim Mühendisliği Silezya Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Önde gelenler olarak seçilen çalışma alanları:

  1. Otomatik Kontrol
  2. Elektronik ve Telekomünikasyon
  3. Veri Bilimi

 

 

 

Eğitim, pratik deneyim ve uzmanlık bilgisini, önde gelen alanlar olarak seçilen üç alandan birinde birleştirir: otomatik kontrol, elektronik ve telekomünikasyon ve bilişim. Otomatik Kontrol mezunları, otomasyonun otomatik kontrol sistemleri ve tesisleri, robotik, ölçüm sistemleri, mekatronik ve bilgisayar sistemlerinin tasarımcısı ve bakım mühendisi olarak çalışmaya hazırlanmaktadır.

Elektronik ve Telekomünikasyon mezunları, elektronik ve sistem tasarımı, donanım ve yazılım, telekomünikasyon, ölçüm, kontrol ve tıbbi ekipman alanlarındaki mühendislik problemlerini çözmenin yanı sıra araştırma ve bilimsel görevleri yerine getirmeye hazırdır. Bilişim mezunları, sistem yazılım ve uygulamalarının yapımı, bakımı ve kullanımı, sistemleri ve bilgisayar ağları oluşturma ve veri tabanlarını yönetme gibi beceriler kazanırlar.

Lütfen motivasyon mektubunuzda tercih ettiğiniz çalışma alanını belirtin.