SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Kontrol Mühendisliği ve Robotik Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Bilgisayar Bilimi, Mekanik ve Makine Tasarımı, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Inż. Arkadiusz Wójs

Öğrenci (toplam): 27.55 bin

Akademik personel: 2.20 bin

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en büyük ve en iyi teknik üniversitelerden biridir. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin gelişiminin teyidi, araştırma potansiyeli, en üst düzeyde öğretim, yenilikler yaratma, bilgi aktarımı ve iş dünyası ve yerel yönetimle işbirliğidir. Üniversitenin değerlendirmesi, üniversitenin lider pozisyonlarda yer aldığı yıllık ulusal ve uluslararası sıralamalarda elde ettiği sonuçlarla doğrulanmaktadır. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Üniversite ayrıca aşağıdaki alanlarda çok sayıda uluslararası araştırma programında aktif olarak yer almaktadır: EUREKA, COST, ARISS, Kömür ve Çelik Fonu ve Yapısal Fonlar. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, 13 fakülte ve 3 dalda tamamen İngilizce veya Lehçe olarak yürütülen lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sunmaktadır. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, aşağıdakiler gibi ortak projeler için yurtdışına çıkmanıza olanak tanıyan birçok eğitim ve araştırma kurumuyla temas halindedir: Erasmus +, Öğrenci Değişim Programları, Çift Diploma Master Programı T.I.M.E, Polonya ve Amerikan Fullbright Komisyonu, DAAD, Japonya’daki Vulcanus, CEEPUS, Yaz Okulları. Öğrenciler, dünya çapında tanınmış şirketlerin şubelerinde çeşitli çıraklık ve diplomaları tamamlama fırsatına sahiptir.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Kontrol Mühendisliği ve Robotik Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Çalışma alanı: Elektronik

 

Uzmanlık: Gömülü Robotik

 

Gömülü Robotik programı, robot kontrol ve tasarım alanlarını dijital elektronik ve gömülü devrelerle birleştirir. Amaç, geniş robotik alanı için sistemleri analiz etmek, geliştirmek ve yerleştirmek için bilimsel beceriler ve pratik beceriler sağlamaktır: düşük ve yüksek seviyeli kontrol sistemleri, özellikle robot görüşü, zeka, hareket ve görev planlama, iletişim, ve insan-robot etkileşimi. Kurslar, teori ve ilkeler, yöntemler ve süreçler hakkında derinlemesine bir anlayış sağlamak ve mezunların gelecekteki iş sorumluluklarında gerekli yeterlilikleri elde etmelerine izin vermek amacını taşımaktadır. Tipik faaliyetler, robotik ve / veya gömülü sistemlerin analizi, tasarımı, geliştirilmesi, entegrasyonu, dağıtımı, hata ayıklaması ve bakımındaki problemleri çözmeyi içerir.

 

  1. DÖNEM

»Otomasyon ve Robotiklerin Matematiksel Yöntemleri

»Kontrol Teorisi

” Gömülü sistemler

»Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi

»Uygulamalı Mantık

»Fizik

” Sosyal iletişim

»Yabancı dil A1

»Yabancı dil B2

 

  1. DÖNEM

»Gömülü Sistemler için Kontrol Teorisi

»Robotik Programlama Ortamları

»Olay Bazlı Kontrol

»Mobil Robotik 1

»Sensörler ve Aktüatörler

»Modelleme ve Tanımlama

»Optimizasyon Teorisi ve Yöntemleri

»Ara Proje

»Uzmanlık Semineri

 

  1. DÖNEM

»Gelişmiş Robot Kontrolü

»Mobil Robotik 2

»Sosyal Robotlar

»Görev ve Hareket Planlama

»Yüksek Lisans Tez Projesi

»Diploma Semineri

»Girişimcilik

 

İŞ ALANI

Gömülü Robotik mezunları, endüstriyel ve hizmet robotikleri, gömülü elektronikler alanında yaratıcı mühendislik faaliyetleri ve ayrıca doktora dahil araştırma ve bilimsel çalışmalar için hazırlanır. derece çalışmaları. Özellikle, mezunlar bir endüstri, araştırma ve geliştirme, işletme veya yönetim kariyeri şu şekilde takip edebilir:

»Gömülü sistem ve devrelerin tasarım mühendisi ve / veya programcısı,

»Endüstriyel robotik sistemler uygulama / dağıtım uzmanı, robotik sistemler uzmanı, entegratör, proje yöneticisi,

»Kontrol sistemleri mühendisi, gömülü kontrol cihazları ve sistemleri uzmanı, bina ve ev otomasyon sistemleri tasarım mühendisi,

»Akıllı ve sosyal robotlar dahil olmak üzere robotik sistem kurulumu için uzman / danışman.