SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Kore Çalışmaları Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 1800€/YIL

Kore Çalışmaları Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Müfredat, Kore Çalışmaları için özel dersler içerir. Uzmanlık dersleri müfredatta ilk dönemden itibaren yer almaktadır. Öğrenciler, Kore Yarımadası’nın tarihi, felsefi, dini yönleri ve bölgenin politik ve ekonomik süreçleri ile ilgili özgüllüğü ile tanıştırılır. Kore dilini öğrenmek, eğitim sürecinin önemli bir parçasıdır. İlk eğitim yılı Krakow’daki Jagiellonian Üniversitesi’nde ve ikincisi Keimyung Üniversitesi’nde gerçekleşir. İkinci yılda, öğrencilerin yüksek lisans tezini tamamlamaları gerekir. Mezunlara Keimyung Üniversitesi’nde ve Krakow’daki Jagiellonian Üniversitesi’nde Kore Çalışmaları alanında iki yüksek lisans diploması verilecektir.

 

Mezun profili

 

Mezunlar, Kore tarihi, kültürü, siyaseti ve ekonomisi hakkında bilgi sahibidir. Kore dilini, iletişimin yanı sıra medya materyallerinin ve birincil kaynakların kullanımını kolaylaştıracak düzeyde biliyorlar. Mezunlarımız, esas olarak Kore ile çalışmakla ilgilenenler de dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. Ayrıca kamu yönetiminin, kültür kurumlarının, yayınevlerinin, medyanın vb.Kültürel bölümlerinde çalışabilirler.