Makine Mühendisliği Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1906

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Bilim ve teknoloji

Rektör: Prof. Jacek Namieśnik

Öğrenci (toplam): 23.60 bin

Akademik personel: 1.30 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Teknoloji Üniversitesi (GUT), Pomeranian Bölgesi’ndeki en büyük teknik üniversitedir ve Polonya’nın en eski teknik üniversitelerinden biridir. Etkileyici 77 hektarlık Üniversite kampüsü, 100 yıllık binaların XXI.Yüzyıl ultramodern binaları ile uyumlu bir kombinasyonudur.

 

Üniversite, 9 fakültede, bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarında hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı sistemlerde yürütülen Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sunmaktadır. Akademik teklif, 3 bölümler arası ders ve halihazırda sunulan 2 akademik dersler dahil olmak üzere 38 lisans eğitim alanı ve 27 lisansüstü çalışma alanından oluşmaktadır. GUT ayrıca 3 lisans alanı ve 17 lisansüstü çalışma alanında eğitim dili olarak İngilizce sunmaktadır. Üniversitenin Ar-Ge alanındaki başarıları, 2000’den fazla yayının yıllık katkılarına yansımaktadır; bunlardan yaklaşık 300’ü ISI listesinde dünyanın en ünlü bilimsel dergilerinde yer almaktadır ve 40’tan fazlası bilimsel monografiler ve akademik ders kitaplarıdır.

 

Yüksek eğitim kalite standartlarını korumaya büyük önem verilmektedir – Üniversite prestijli AKTS Etiketine sahiptir. GUT, Massachusetts Institute of Technology tarafından İsveç’teki Chalmers Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği içinde kurulan CDIO Girişimi’ne üye olan ilk Polonya üniversitesidir.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Makine Mühendisliği Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Kabul şartları:

Başvuru sahipleri Makine Mühendisliği ve ilgili mühendislik derslerinden mezun olmalıdır. Giriş, lisans çalışmalarından ortalama puanlar açısından başvuru sahibinin sıralamasına göre verilir. Başvuru sahiplerinin önceki çalışmalardan aynı ortalama nota sahip olması durumunda, diploma notu dikkate alınır.

 

 

Açıklama:

Öğrenciler için temel amaç, mekanik ve makine yapımı ve işletimi alanındaki ileri konularda teorik bilgi ve bu bilginin uygulanmasında pratik uzmanlık kazanmaktır. Bu kursun mezunları, modern hesaplama araçlarının yardımıyla mekanik, tasarım ve imalat ilkeleri hakkında sağlam temellere sahip bir bilgiye sahip olacaklar; makine tasarımına ve malzeme yapımına yardımcı olacak işler yapabilme ve operasyonlarını denetleyebilme; modern mühendislik bilgisayar yazılımlarını kullanma ve modern teknolojileri kullanma konusunda akıcı olmak; doktora çalışmaları yapabilme; ekiplere ve şirketlere liderlik edebilme; edindiği bilgileri işte ve günlük hayatta kullanma becerisine sahip; Küçük şirketleri kurmak ve yönetmek için gerekli beceri ve becerilere sahip olmanın yanı sıra, küçük ve orta ölçekli işletmeleri yürütmek için gerekli mevzuata aşina olma.