Makine Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

 

Lodz University of Technology

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyomedikal mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Yönetim ve üretim mühendisliği

Rektör: prof. Sławomir Wiak

Öğrenci (toplam): 14,8 bin

Akademik personel: 1,2 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliğindeki başarılarıyla Polonya’nın çok ötesinde tanınan TUL, güçlü bir mühendislik geleneğine sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. 1945’te kurulan okul şu anda 1234 akademik personele ve% 40’ı kadın olan 15.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulusal sıralamaya göre, 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesidir ve birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. TUL, Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan, okumak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor, rekreasyon ve öğrenci dernekleri, masanızdan uzaklaşmak ve işten sonra biraz enerji harcamak için bolca fırsat sunar. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle karşılar. Şehirdeki öğrencilere yönelik projeler ve etkinlikler düzenleyen, kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olan ESN-EYE Lodz tarafından yürütülen rehberlik programı sayesinde TUL’un 600 uluslararası öğrencisi iyi bakılıyor. TUL, Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu’nun tek Polonyalı üyesi olmasının da vurguladığı gibi, yerel ve uluslararası önemi olan yenilikçi bir üniversite olmaya çalışmaktadır. İster Polonya’da ister uluslararası eğitim alıyor olun, burada ders almak akıllıca bir harekettir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti:4000€/YIL

Makine Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

Makine Mühendisliği , Uluslararası Mühendislik Fakültesi’nde Fakültesi tarafından yürütülen bir lisans programı. Program şunları içerir: mekanik, malzemelerin gücü, mühendislik malzemeleri, otomasyon ve robotik, mekanik ekipmanın tasarımı ve işletimi için pratik ve teorik hazırlık, makine yapımının temelleri, mühendislik için yazılım uygulamaları, gelişmiş üretim teknolojileri, girişimciliğin temelleri ve yönetim, BT ile ilgili seçilmiş konular, ekonomik, düzenleyici ve çevresel konular.

 

TEMEL KONULAR:

 

Makinelerin Dinamiği ve Sürücüleri

Akışkanlar Mekaniği ve Isı Transferi

Uygulamalı Malzeme Bilimleri

Dişliler ve Şaftların Yorulması

Araştırma projesi

Hızlı Prototipleme ve Modern İmalat

İleri Mekanik Proje

Endüstriyel yerleşim

 

 

 

Mezun profili:

 

İLERİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ mezunları, diğerlerinin yanı sıra, özellikle havacılık, makine, otomotiv, ev aletleri ve takım tezgahları endüstrilerindeki işletmelerin inşaat ofislerinde çalışmaya hazırdır. Ayrıca, kullanıldıkları mekanik sistemleri ve makineleri ve ekipmanları çalıştıran ve bunlara hizmet veren sanayi ve diğer tesislerde iş bulacaklar.

 

Çalışmalar sırasında kazanılan beceriler, mezunların imalat ve / veya hizmet şirketleri kurmalarına da izin verir. Bu geniş istihdam fırsatları yelpazesi, edinilen eğitimin çok yönlülüğünden kaynaklanır ve mühendislik bilgisinin yanı sıra şunları içerir: bilgisayar bilimi, organizasyon ve yönetim, yabancı diller, pazarlama ve beşeri bilimler. Çalışmaları sırasında öğrenciler, grup çalışması, zaman ve ekip yönetimi, öncelik belirleme, müzakere teknikleri gibi bir dizi yumuşak beceri kazanırlar.

 

İLERİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ mezunları, ileri mühendislik problemlerini profesyonel yazılımlar kullanarak çözmek ve araştırma yapmak için hazırlanırlar. Üçüncü aşama lisans programına (doktora çalışmaları) kabul için başvurabilirler.