SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Makine Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

 

Lodz University of Technology

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyomedikal mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Yönetim ve üretim mühendisliği

Rektör: prof. Sławomir Wiak

Öğrenci (toplam): 14,8 bin

Akademik personel: 1,2 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliğindeki başarılarıyla Polonya’nın çok ötesinde tanınan TUL, güçlü bir mühendislik geleneğine sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. 1945’te kurulan okul şu anda 1234 akademik personele ve% 40’ı kadın olan 15.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulusal sıralamaya göre, 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesidir ve birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. TUL, Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan, okumak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor, rekreasyon ve öğrenci dernekleri, masanızdan uzaklaşmak ve işten sonra biraz enerji harcamak için bolca fırsat sunar. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle karşılar. Şehirdeki öğrencilere yönelik projeler ve etkinlikler düzenleyen, kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olan ESN-EYE Lodz tarafından yürütülen rehberlik programı sayesinde TUL’un 600 uluslararası öğrencisi iyi bakılıyor. TUL, Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu’nun tek Polonyalı üyesi olmasının da vurguladığı gibi, yerel ve uluslararası önemi olan yenilikçi bir üniversite olmaya çalışmaktadır. İster Polonya’da ister uluslararası eğitim alıyor olun, burada ders almak akıllıca bir harekettir.

Eğitim Süresi: 4 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Makine Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ – Uluslararası Mühendislik Fakültesi’nde Makine Fakültesi tarafından yürütülen lisans programı. Program şunları içerir: mekanik, otomasyon, kontrol teorisi, elektronik uygulamaları ve modern mekatronik cihazların tasarımı ve çalıştırılmasında pratik ve teorik eğitim. Öğrenciler inşaatın temellerini, mekanik-elektronik cihazların tasarlanma yöntemlerini, biyomedikal mühendisliğini, ölçüm süreci otomasyonunu, ileri teknolojileri ve yeni malzemeleri öğrenirler. Profesyonel bilgisayar yazılımlarını kullanmayı öğrenirler; ayrıca belirli BT, ekonomi, düzenleme ve çevre konularına aşina olurlar.

 

 

 

TEMEL KONULAR:

 

Malzeme Bilimi

Temel Makine Mühendisliği

Bilgisayar destekli tasarım

Elektronik ve Elektrik Mühendisliği

Modern Fizik

Akışkanlar Mekaniği ve Termodinamik

Makinelerin Tasarımı ve Bakımı

İleri Makine Mühendisliği

Otomatik ve Robotik

Enerji Kaynakları ve Dönüşüm

Makinelerin Dinamiği

 

Uluslararası Mühendislik Fakültesi’nde bir lisans programına kaydolan her öğrencinin, programın en az bir dönemini, genellikle yurtdışındaki bir üniversitede altıncı yarıyılı (hareketlilik dönemi) tamamlaması gerekir.

 

 

 

Mezun profili:

 

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ diplomasına sahip mezunlar, mekanik ve mekatronik sistemler üreten endüstrilerde – elektromekanik, otomotiv, ev aletleri, havacılık, takım tezgahları endüstrisinde çalışmaya hazırdır. Ayrıca, mekanik ve mekatronik sistemlerin yanı sıra kullanıldıkları makine ve ekipmanı çalıştıran ve hizmet veren endüstrilerde ve diğer tesislerde de kullanılacaklar.

 

Program sırasında geliştirilen beceriler, aynı zamanda imalat ve / veya hizmet şirketleri kurmalarına da olanak tanır.

 

Bu geniş istihdam fırsatları yelpazesi, eğitimlerinin çok yönlülüğünden kaynaklanmaktadır. Müfredat, mühendislik bilgisine ek olarak şunları da içerir: bilgisayar bilimi, organizasyon ve yönetim, yabancı diller, pazarlama ve beşeri bilimler. Çalışmaları sırasında öğrenciler bir dizi yumuşak beceri kazanırlar, i. e. grup halinde çalışma, zaman ve ekip yönetimi, öncelik belirleme, müzakere teknikleri.