SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Malzeme Mühendisliği Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Bilgisayar Bilimi, Mekanik ve Makine Tasarımı, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Inż. Arkadiusz Wójs

Öğrenci (toplam): 27.55 bin

Akademik personel: 2.20 bin

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en büyük ve en iyi teknik üniversitelerden biridir. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin gelişiminin teyidi, araştırma potansiyeli, en üst düzeyde öğretim, yenilikler yaratma, bilgi aktarımı ve iş dünyası ve yerel yönetimle işbirliğidir. Üniversitenin değerlendirmesi, üniversitenin lider pozisyonlarda yer aldığı yıllık ulusal ve uluslararası sıralamalarda elde ettiği sonuçlarla doğrulanmaktadır. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Üniversite ayrıca aşağıdaki alanlarda çok sayıda uluslararası araştırma programında aktif olarak yer almaktadır: EUREKA, COST, ARISS, Kömür ve Çelik Fonu ve Yapısal Fonlar. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, 13 fakülte ve 3 dalda tamamen İngilizce veya Lehçe olarak yürütülen lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sunmaktadır. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, aşağıdakiler gibi ortak projeler için yurtdışına çıkmanıza olanak tanıyan birçok eğitim ve araştırma kurumuyla temas halindedir: Erasmus +, Öğrenci Değişim Programları, Çift Diploma Master Programı T.I.M.E, Polonya ve Amerikan Fullbright Komisyonu, DAAD, Japonya’daki Vulcanus, CEEPUS, Yaz Okulları. Öğrenciler, dünya çapında tanınmış şirketlerin şubelerinde çeşitli çıraklık ve diplomaları tamamlama fırsatına sahiptir.

Eğitim Süresi: 3-4 DÖNEM
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Malzeme Mühendisliği Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Çalışma alanı: Malzemelerin Kimyası ve Mühendisliği

 

Uzmanlık: Gelişmiş Nano ve Biyo Malzemeler MONABIPHOT

 

İleri nano ve biyo-malzemeler MONABIPHOT, malzeme bilimi ve biyoloji için son derece yenilikçi nanomalzemeler ve moleküler fotonik alanında orijinal bir yeterlilik sunan bir yüksek lisans dersidir. Gelişmekte olan teknolojilere hakim olmak ve bu alanda yeni teknolojik atılımları hedefleyen orijinal kavramlar ve uygulamalar geliştirmek için gereken son derece disiplinler arası düzeyde beceriler kazanılacaktır. Biyoloji üzerindeki özel etkisi ile moleküler ve nano ölçekte yeni materyallerin sentezi ve karakterizasyonu ile ilgili kurslar sunuyoruz. Kursun konularının tanıtımı, öğrencinin nanomateryaller üzerinde özel bir etkiyle malzeme biliminde geleceğin uzmanları olarak yeterlilikler kazanmasına yardımcı olur. İleri Nano ve Biyo-materyaller MONABIPHOT Master’ın dili İngilizcedir. Adayların Kimya, Fizik veya Malzeme Bilimi veya ilgili konularda iyi bir matematik ve kimya geçmişine sahip bir lisans derecesine sahip olması gerekir. Mezunlar, doktora olarak nano ve / veya biyo-materyal araştırmalarında kariyere devam edebilirler. hızla gelişen nanoteknoloji endüstrisindeki endüstriyel laboratuvarlardaki öğrenciler veya Ar-Ge çalışanları. Program, dönemin başlama tarihinden önce (mevcut başvurular için Eylül 2020) bir BSc (veya daha yüksek bir derece) veya eşdeğeri almış veya bekleyen öğrencilere yöneliktir.

 

DÖNEM 0

»Kimya Bilişimi

” Çevresel koruma

»Malzeme Bilimi ve Mühendisliğine Giriş

»Teknik Güvenlik

” Teknik çizim

»Malzemelerin Geri Dönüşümü

»Endüstriyel Mikrobiyolojiye Giriş ile Biyoteknoloji

»Kimyasal Teknolojinin Temelleri

»Kimyasal Ekipmanlarda Ölçümler

»Kimya Mühendisliğine Giriş

»İsteğe bağlı kurs

 

  1. DÖNEM

»Fotonik için Sıvı Kristaller

»Modern Polimerler

»Modern Spektroskopi

»Biyorganik Kimya

»Floresans Spektroskopisi ve Biyo-görüntüleme

»Biyofotonik

»Deney Planlama ve Analizinde Matematiksel Yöntemler

»Yönetim kursu

»Yabancı Dil I

»Yabancı Dil II

 

  1. DÖNEM

»Malzeme Analizinde Lazer ve Mikroskobik Teknikler

»Nano Ölçekli Fizik

»Gelişmiş Fonksiyonel Malzemeler

»Nanomalzemeler

»Organik Elektronik

»Gelişmiş Kırınım Yöntemleri

»İsteğe bağlı kurs

»Yüksek Lisans Laboratuvarı I

 

  1. DÖNEM

»Gelişmiş Fonksiyonel Malzemeler

»Kimyager için Doğrusal Olmayan Optik

»İsteğe bağlı kurs

»Yüksek Lisans Laboratuvarı II

»Mezuniyet Semineri ve Tez Hazırlama

 

ISTEĞE BAĞLI KURSLAR

»Biyomalzemeler

»Kimyager için Doğrusal Olmayan Optik

 

İŞ ALANI

Mezun, kimya, malzeme bilimi, doğa bilimleri ve teknik beceriler konusunda geniş bilgi sahibidir: biyolojiye vurgu yaparak nanomalzemeler ile ileri araştırma deneyleri yapın, yeni çözümler önerin ve optimize edin ve malzeme bilimi ile ilgili sorunları bağımsız olarak analiz edin. Mezunlar, yeni malzemelerin tasarımı ve işletilmesinde yaratıcı çalışmalara hazırlanır. Mezun, kendi işini yürütmeye hazırdır.