Mekanik ve Makine Mühendisliği Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1915

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektronik ve Telekomünikasyon

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Jan Szmidt

Öğrenci (toplam): 34.62  bin

Akademik personel: 2.19 bin

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi, 19. yüzyıla kadar uzanan didaktik gelenekleri olan teknik bir üniversitedir. Yüksek kaliteli eğitimin birinci sınıf araştırma ve yenilikle buluştuğu ileri görüşlü bir kurumdur.

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkedeki tüm teknik üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu üniversitenin önceliği, ileri bilimsel araştırmalarla desteklenen disiplinler arası bir çalışma programıdır. Modern eğitim programları ve çok sayıda üniversite, araştırma kurumu ve yüksek teknoloji endüstrisi ile ortaklıklar dahil olmak üzere çok çeşitli araştırma çalışmaları, mezunların küresel iş piyasasında başarılı olmaya hazır olmalarını sağlar. İş piyasasının taleplerine yanıt olarak, öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamak için çok çeşitli profesyonel ve teknoloji programları sunmaktadır. Üniversite yetkilisi ve tüm akademik personeller, öğrencileri modern dünyada yararlı olan mevcut bilgi ve becerilerle tanıştırmak için her türlü çabayı göstermektedir.

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi’nin faaliyeti 3 ana alana odaklanmaktadır: eğitim, bilimsel araştırma ve teknoloji transferi. Eğitim ve araştırma profili, inşaat mühendisliği ve mimariden biyoteknoloji ve biyomedikal mühendisliğine kadar mühendislik disiplinlerinin tüm yelpazesini kapsar. Eğitim alanları ekonomi, sosyal bilimler, yönetim ve idare ile tamamlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti: 5000€

Mekanik ve Makina Mühendisliği Varşova Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Bu çalışma alanı, mühendis olmak ve modern ekolojik bilince sahip olan son teknoloji ürünü elektro-mekanik araçların modern tasarımı, işletimi ve servisinin zorluklarını karşılayabilmek isteyenlere adanmıştır. otomotiv pazarı. Program, öğrencilere karmaşık teknik uzak ulaşım yapılarında enerji geri kazanımı ve biriktirme sistemleri ile multidisipliner bilgi sağlar. Temel fiziksel ve kimyasal süreçlerin analizi, geleneksel olmayan malzemelerin seçimi ve kontrol yöntemleri derslerde ve laboratuarlarda öğretilir. Eğitim teklifinin gerçekleştirilmesine yönelik yeni bir yaklaşım, mezunlara, özel ve otonom araçlar dahil, çevre dostu elektrikli ve çok kaynaklı hibrit otomobillerin mühendisliğinde hayati beceriler kazandırır.