SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Mekatronik Mühendisliği AGH Üniversitesi

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet Teknik Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  BT, Elektronik ve Telekomünikasyon, Mekatronik

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Tadeusz Słomka

Öğrenci (toplam): 34.19 bin

Akademik personel: 1.94 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, en iyi ve en ünlü çağdaş Polonya üniversitelerinden biridir. Uzun yıllar üniversiteler listesinde ön sıralarda yer almaktadır. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, modern teknolojiler alanında lider bir Polonya üniversitesidir ve prestijli uluslararası eğitim merkezleri grubuna aittir. Okulumuzun birçok avantajı vardır: 9.000 öğrenci için mükemmel tesisler, üniversite binaları için uygun bir konum, modern bir araştırma üssü, yurtiçi ve yurtdışındaki diğer üniversitelerle işbirliği ve mükemmel bir çalışma atmosferi sunan kendi kampüsü bulunmaktadır. Öğrenciler 58 çalışma alanı ve 200’den fazla uzmanlık eğitimi alırlar: madencilik ve metalurji, BT, telekomünikasyon, otomasyon, robotik, yeni malzemeler, teknik fizik, uygulamalı matematik ile yönetim ve sosyal bilimlerle yakından ilgili geleneksel çalışma alanları yer alır. Yeni disiplinler arasında Kültür Çalışmaları, Jeofizik, Petrol ve Gaz Mühendisliği, Tıp Fiziği, Akustik Mühendisliği bulunmaktadır. Şu anda, üniversite 2.000’den fazla araştırma görevlisi (550 bağımsız araştırmacı) istihdam etmektedir. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Amerika, Avrupa ve Asya’daki yabancı ortaklarla 200 genel anlaşma imzalanmıştır. Yaklaşık 300 sanayi firması ile işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Anlaşmalar bilimsel, araştırma ve eğitimsel işbirliğiyle ilgilidir. Bu üniversiteden alınan diploma ile Polonya’daki ve yurt dışındaki en iyi şirketlere kapıyı gerçekten açmaktadır.

Mekatronik Mühendisliği AGH Üniversitesi

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4200€/YIL

Açıklama:

Mekatronik Mühendisliği: Mekatronik Tasarım

 

Mekatronik ürünleri tasarlamak, disiplinler arası tasarım, pazarla ilgili kısıtlamalar, çok işlevlilik, kullanıcı dostu işletim ve tüm ürün işletim süresinin maliyetinin en aza indirilmesi dahil olmak üzere özel bir yaklaşım gerektirir. Bu nedenle, mekatronik ürünler yaratan tasarımcılar, kapsamlı disiplinler arası bilgiye, disiplinler arası bir tasarım ekibinde işbirliği yapma yeteneğine ve bilgisayar destekli mühendisliğin güncel araçlarının nasıl kullanılacağına dair ekip yönetimi becerilerine sahip olmalıdır. Ek olarak, mekatronik sistemlerin prototiplemesinin nasıl programlanacağını ve uygulanacağını bilmelidir.

 

Mekatronik Tasarım, proje ekiplerinde işbirliği dahil olmak üzere proje odaklı bir çalışma türüne dayanmaktadır. Bu tür bir yaklaşım, mekatronik tasarım sürecinin belirli doğasının daha iyi anlaşılmasına ve disiplinler arası tasarım problemlerinin nasıl çözüleceğine ilişkin tekniklerin öğrenilmesine yol açar. Çalışma sırasında her öğrenci, bir mekatronik ürünün tasarımına ve prototiplenmesine odaklanan bir projede yer alacak.

 

Çalışma programı, mekanik, elektronik ve kontrol sistemlerinin tasarımı ile yazılım ve donanım uygulama teknikleri üzerine derslerden oluşmaktadır. Dersler sırasında öğrenciler, karmaşık mekatronik sistemlerin tasarımı ve prototiplenmesi sürecinde özel yazılım araçlarının nasıl kullanılacağını ve ekipmanı nasıl test edeceklerini öğrenirler.

 

Uzmanlık kursları, gömülü sistemlerin yanı sıra mikrosistemlerin (MEMS) tasarlanması sorunlarını ele alır. Öğrenciler güncel araştırma projelerine, geliştirme faaliyetlerine ve pratik eğitimlere katılırlar.