SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Mekatronik Mühendisliği AGH Üniversitesi

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet Teknik Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  BT, Elektronik ve Telekomünikasyon, Mekatronik

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Tadeusz Słomka

Öğrenci (toplam): 34.19 bin

Akademik personel: 1.94 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, en iyi ve en ünlü çağdaş Polonya üniversitelerinden biridir. Uzun yıllar üniversiteler listesinde ön sıralarda yer almaktadır. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, modern teknolojiler alanında lider bir Polonya üniversitesidir ve prestijli uluslararası eğitim merkezleri grubuna aittir. Okulumuzun birçok avantajı vardır: 9.000 öğrenci için mükemmel tesisler, üniversite binaları için uygun bir konum, modern bir araştırma üssü, yurtiçi ve yurtdışındaki diğer üniversitelerle işbirliği ve mükemmel bir çalışma atmosferi sunan kendi kampüsü bulunmaktadır. Öğrenciler 58 çalışma alanı ve 200’den fazla uzmanlık eğitimi alırlar: madencilik ve metalurji, BT, telekomünikasyon, otomasyon, robotik, yeni malzemeler, teknik fizik, uygulamalı matematik ile yönetim ve sosyal bilimlerle yakından ilgili geleneksel çalışma alanları yer alır. Yeni disiplinler arasında Kültür Çalışmaları, Jeofizik, Petrol ve Gaz Mühendisliği, Tıp Fiziği, Akustik Mühendisliği bulunmaktadır. Şu anda, üniversite 2.000’den fazla araştırma görevlisi (550 bağımsız araştırmacı) istihdam etmektedir. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Amerika, Avrupa ve Asya’daki yabancı ortaklarla 200 genel anlaşma imzalanmıştır. Yaklaşık 300 sanayi firması ile işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Anlaşmalar bilimsel, araştırma ve eğitimsel işbirliğiyle ilgilidir. Bu üniversiteden alınan diploma ile Polonya’daki ve yurt dışındaki en iyi şirketlere kapıyı gerçekten açmaktadır.

 

Eğitim süresi: 3.5 YIL
Ücret: 3500€/YIL

Mekatronik Mühendisliği AGH Üniversitesi

Mekatronik mühendisliği, temel dersler (ör. Matematik, fizik), ana dersler (ör. Mekanik, kontrol teorisi, bilgisayar bilimi, elektronik) ve uzmanlık derslerinden oluşan disiplinler arası bir programdır. Ana ve uzmanlık derslerinin içeriği bilgisayar destekli mühendislik teknikleri, sanal prototipleme sorunları, modern kontrol unsurları ve robotik temelleri içerir. Öğrenciler, mekatronik sistemlerin analizi ve sentezi ve mekatronikte entegrasyon için yöntemler ve araçlar hakkında bilgi edinirler.

 

Mekatronik mühendisliği birinci aşama eğitim programının amacı, öğrencilerin teorik arka plan ve pratik mühendislik problemleri olarak kabul edilen mühendislik bilgilerini oluşturmaktır. Çalışma, öğrencilerin pratik mühendislik becerilerini topladıkları laboratuvar ve proje sınıflarından oluşmaktadır.

 

Mekatronik mühendisliğindeki çalışma, çeşitli mekatronik sistemleri tasarlayan, üreten ve / veya kullanan disiplinler arası ekiplerde çalışmaya hazırlanıyor. Disiplinlerarası bilgi, program mezunlarının pratik, karmaşık mühendislik problemlerini çözme sürecinde diğer mühendislerle iletişim kurmasına yardımcı olur.

 

Program mezunları, tasarım birimlerinde, araştırma ve geliştirme kurumlarında ve ayrıca mekatronik cihazlar üreten veya kullanan şirketlerde çalışmaya hazırdır.

 

Mezunlar ayrıca hem kendi Üniversitesinde (Makine Mühendisliği ve Robotik Fakültesi ikinci seviye Mekatronik mühendisliği programı sunar) hem de Polonya’daki veya yurtdışındaki diğer fakülte veya üniversitelerde Yüksek Lisans düzeyinde çalışmaya devam etmeye hazırdır.

 

 

 

Program Eğitim Amaçları:

 

  • Yüksek Lisans çalışmalarına ilerleme.

 

  • Mekanik veya mekatronik sistemlere odaklanan tasarım ofislerinde endüstri tarafından istihdam edilebilir.

 

  • Mekanik, mekatronik veya kontrol sistemlerinin araştırma ve geliştirme, deney ve testlerinde endüstri veya akademi tarafından istihdam edilmek.

 

  • Kendi organizasyonlarında liderlik seviyelerini artırmak.

 

  • Çok disiplinli çalışma ortamlarında etkili bir şekilde iletişim kurun ve işbirliği içinde çalışın.

 

  • Mesleki bilgilerini geliştirmek için yaşam boyu öğrenmeye kararlı olun.

 

 

Gereksinimler: sertifikanın verildiği ülkedeki herhangi bir üniversiteye kayıt yaptırmak için yeterli sertifika ile ortaokul bitmiş