SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Mekatronik Mühendisliği Silezya Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Kimya mühendisliği İnşaat mühendisliği Bilgisayar bilimi

Rektör: prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk

Öğrenci (toplam): 21.80 bin

Akademik personel: 1.70 bin

 

Önemli mezunlar: Eski Avrupa Parlamentosu Başkanı prof.  Jerzy Buzek, Avrupa Parlamentosu’nun şu anki üyesiMariusz Walter, Polonya’nın en büyük ticari televizyon ağlarından biri olan TVN’nin kurucusu dr hab. inż. Gliwice şehrinin belediye başkanı Zygmunt Frankiewicz,

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Silesian University of Technology, Yukarı Silezya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkenin en büyüklerinden biridir. Polonya’nın en sanayileşmiş bölgesi için bilimsel ve öğretici bir üs olarak 1945’te kuruldu. Üniversite, süreçleri ve organizasyonu sürekli iyileştirerek, akademik topluluğun çalışması ve gelişimi için samimi ve açık bir yerdir.

SUT, Silezya’daki tek üniversite olarak kendini 10 Polonya üniversitesinden oluşan prestijli bir grupta buldu ve Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı’nın “Initiative of Excellence – Research University” yarışmasını kazandı. 15 birimde – 13 fakülte, Silesian University of Technology’nin 2 enstitüsü – şu anda 50’den fazla çalışma alanı ve tüm mühendislik faaliyetlerini kapsayan yaklaşık 200 uzmanlık alanı bulunmaktadır. Şu anda, SUT 18 binin üzerinde öğrenciyi eğitmekte ve Lisans ve Yüksek Lisans çalışmaları, doktora okulu ve lisansüstü çalışmalar sunmaktadır. Adaylar ayrıca 30 İngilizce kurstan birinde eğitim alma seçeneğine de sahiptir. Üniversite mezunları, bağımsız araştırma merkezleri tarafından yürütülen sayısız sıralamanın da gösterdiği gibi, endüstriyel şirketlerde genellikle yönetim ve direktörlük pozisyonlarının yanı sıra yüksek pozisyonlara sahiptir. Kapsamlı didaktik teklif ve yüksek eğitim kalitesi, Silesian University of Technology’yi üniversite sıralamasındaki yüksek konumların da kanıtladığı gibi, yıllarca Polonya’nın en iyi teknik üniversitelerinden biri haline getirmektedir.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 5400€/YIL

Mekatronik Mühendisliği Silezya Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Genel Bakış

 

Hesaplamalı Mekanik ve Mühendislik Enstitüsü’ndeki (ICME) Mekatronik Sistem Mühendisliği Programı, işe hemen uygulanabilecek pratik, gerçek dünya deneyimi sağlayarak sistem mühendislerinin gelişimini hızlandırmak için tasarlanmıştır. ICME’nin zengin müfredatı, bir işin tüm yönlerini kapsar. Sistemin yaşam döngüsü, özellikle modelleme ve simülasyon paradigmasını kullanarak son teknoloji ilkeleri, uygulamaları ve teknolojileri kullanarak. Bu program, genel sistem teorisine ve sistem mühendisliğine dayalı olarak pratik uygulama ve teorik anlayışı dengeler.

Program IBS AKILLI İŞ ÇÖZÜMLERİ şirketinin himayesindedir.

 

Program yapısı

 

Uzmanlık konuları

 • Mikromekatronik ve MEMS
 • Sonlu ve Sınır Eleman Yöntemleri
 • Genel sistem teorisi
 • Karar teorisi
 • Sayısal zeka
 • Endüstriyel uygulamalar için programlama
 • Gelişmiş işlevsel malzemelerin mekaniği
 • Gelişmiş Hesaplama Yöntemleri
 • Uygulamalı sistem mühendisliği Mekatronik ürün geliştirme
 • Mekatronik sistem uygulaması
 • Gelişmiş ürün yaşam döngüsü yönetimi
 • Multifizik simülasyonları
 • Karmaşık sistem analizi

 

Kariyer fırsatları

 

Mezun profili

Mekatronik, multidisipliner ve sistemik bir mühendislik disiplinidir. Bir mekatronik sistem mühendisinin esnekliği her zaman yüksek talep görmektedir, çünkü şirketler bir ortamdan diğerine kolayca uyum sağlayabilen uzmanlara ihtiyaç duyar. Kuruluşlar, mühendislik sürecinin tüm yönlerini tutarlı ve etkili bir sisteme entegre edebilecek uzmanlar ararlar. Sistem mühendisliği uzmanları, sistem geliştirme sürecinde yönetim, müşteriler, tedarikçiler ve uzman mühendisler arasında birincil irtibat görevi görmenin kritik rolünü oynarlar.