SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Mekatronik Sistemler ve Malzemeler Mühendisliği Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1915

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektronik ve Telekomünikasyon

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Jan Szmidt

Öğrenci (toplam): 34.62  bin

Akademik personel: 2.19 bin

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi, 19. yüzyıla kadar uzanan didaktik gelenekleri olan teknik bir üniversitedir. Yüksek kaliteli eğitimin birinci sınıf araştırma ve yenilikle buluştuğu ileri görüşlü bir kurumdur.

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkedeki tüm teknik üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu üniversitenin önceliği, ileri bilimsel araştırmalarla desteklenen disiplinler arası bir çalışma programıdır. Modern eğitim programları ve çok sayıda üniversite, araştırma kurumu ve yüksek teknoloji endüstrisi ile ortaklıklar dahil olmak üzere çok çeşitli araştırma çalışmaları, mezunların küresel iş piyasasında başarılı olmaya hazır olmalarını sağlar. İş piyasasının taleplerine yanıt olarak, öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamak için çok çeşitli profesyonel ve teknoloji programları sunmaktadır. Üniversite yetkilisi ve tüm akademik personeller, öğrencileri modern dünyada yararlı olan mevcut bilgi ve becerilerle tanıştırmak için her türlü çabayı göstermektedir.

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi’nin faaliyeti 3 ana alana odaklanmaktadır: eğitim, bilimsel araştırma ve teknoloji transferi. Eğitim ve araştırma profili, inşaat mühendisliği ve mimariden biyoteknoloji ve biyomedikal mühendisliğine kadar mühendislik disiplinlerinin tüm yelpazesini kapsar. Eğitim alanları ekonomi, sosyal bilimler, yönetim ve idare ile tamamlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti: 5000€

Mekatronik Sistemler ve Malzemeler Mühendisliği Varşova Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Program, otomotiv ve inşaat makineleri pazarının en modern araçlarını tasarlama, çalıştırma ve servis etme zorluklarını karşılayan bir mühendis olmanıza yardımcı olacaktır. Öğrencilere, makinelerin tasarımı, üretimi, işletimi ve geri dönüşümünün bilgisayar destekli modern araçlarını kullanma konusunda çok disiplinli bilgi ve beceriler sağlar. Pratik sınıflar ve laboratuvarlar, otomobillerin, traktörlerin, özel amaçlı araçların, inşaat makinelerinin ve ekipmanlarının çalıştırılması ve mekatronik kontrolü ile ilgili çevre koruma alanında da bilgi sağlar. Eğitim sürecine yeni bir yaklaşım, mezunlara araç mekaniği, teşhis ve güvenlik alanlarında tüm hayati becerileri sağlar.

 

 

Modül örnekleri:

  • Bilgisayar Üretim Teknolojisi • Mekatronikte Mekatronik Sistem Tasarım Sistemleri • Mekatronik Sensör ve Aktüatör Sistemleri • Otomasyon Sistemleri • Araç Bilgi Sistemleri • Araç Geri Dönüşümü • Araç Mekatroniği • İnşaat Makine ve Ekipman Otomasyonu • Elektro-Mekanik Hibrit Güç Trenlerinin Temelleri • Akıllı Yapılar • Otonom Araçlar

 

Kariyer fırsatları:

Mezun olduktan sonra aşağıdaki alanlarda iş bulabilirsiniz:

  • otomotiv endüstrisi, elektronik veya otomasyon ve robotik şirketleri
  • Ekonominin yeşil ve enerji verimli sektörleri (ulaşım, enerji) ve makine ve araçların tasarımı, üretimi, bakımı ve denetimi.