SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Mimarlık Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1906

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Bilim ve teknoloji

Rektör: Prof. Jacek Namieśnik

Öğrenci (toplam): 23.60 bin

Akademik personel: 1.30 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Teknoloji Üniversitesi (GUT), Pomeranian Bölgesi’ndeki en büyük teknik üniversitedir ve Polonya’nın en eski teknik üniversitelerinden biridir. Etkileyici 77 hektarlık Üniversite kampüsü, 100 yıllık binaların XXI.Yüzyıl ultramodern binaları ile uyumlu bir kombinasyonudur.

 

Üniversite, 9 fakültede, bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarında hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı sistemlerde yürütülen Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sunmaktadır. Akademik teklif, 3 bölümler arası ders ve halihazırda sunulan 2 akademik dersler dahil olmak üzere 38 lisans eğitim alanı ve 27 lisansüstü çalışma alanından oluşmaktadır. GUT ayrıca 3 lisans alanı ve 17 lisansüstü çalışma alanında eğitim dili olarak İngilizce sunmaktadır. Üniversitenin Ar-Ge alanındaki başarıları, 2000’den fazla yayının yıllık katkılarına yansımaktadır; bunlardan yaklaşık 300’ü ISI listesinde dünyanın en ünlü bilimsel dergilerinde yer almaktadır ve 40’tan fazlası bilimsel monografiler ve akademik ders kitaplarıdır.

 

Yüksek eğitim kalite standartlarını korumaya büyük önem verilmektedir – Üniversite prestijli AKTS Etiketine sahiptir. GUT, Massachusetts Institute of Technology tarafından İsveç’teki Chalmers Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği içinde kurulan CDIO Girişimi’ne üye olan ilk Polonya üniversitesidir.

Eğitim Süresi: 4 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Mimarlık Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Kabul şartları:

Lise mezuniyet diploması, ön yazı ve portfolyo

 

Portfolyo, aşağıdakileri içermelidir: Herhangi bir teknikte kişisel olarak yapılmış 5-10 eser, A3 formatında, en az: 2 siyah beyaz insan figürü çizimi, 1 geometrik katılardan oluşan bir kompozisyon çizimi, 1 mimari çizim, herhangi bir konuda diğer çalışmalar . Orijinallerin yanı sıra dijital versiyondaki fotoğraflar veya taramalar gönderilmelidir.

 

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Müfredat, mimarlık okumak isteyen insanlar için tasarlanmıştır. Geleceğin mimarlarını hem teknik bilgi konusunda yetiştirmek hem de estetik ve insan odaklı değerler çerçevesinde farkındalıklarını geliştirmek için geliştirilmiştir. Öğrencilerin, hem küçük mimarinin [J1] unsurları, kamu hizmet tesisleri ve çok alanlı kentsel projeler açısından kentsel alanların şekillendirilmesi ile ilgili becerileri geliştirmelerine olanak tanır. Çalışma müfredatındaki dersler, teknik bilimlerden kaynaklanan disiplinlerdeki bilgilere dayanmaktadır: mimarlık, şehircilik, inşaat ve sanat veya sanat tarihi. Kurs eğitiminin temel amacı, mezunları – mühendis mimarları – mesleki kariyerlerine ve bireylerin ve grupların yaşam alanını oluşturan alanların şekillendirilmesinde bilinçli ve yetkin bir katılım için hazırlamaktır.