Mimarlık Lodz Teknoloji Üniversitesi

 

Lodz University of Technology

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyomedikal mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Yönetim ve üretim mühendisliği

Rektör: prof. Sławomir Wiak

Öğrenci (toplam): 14,8 bin

Akademik personel: 1,2 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliğindeki başarılarıyla Polonya’nın çok ötesinde tanınan TUL, güçlü bir mühendislik geleneğine sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. 1945’te kurulan okul şu anda 1234 akademik personele ve% 40’ı kadın olan 15.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulusal sıralamaya göre, 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesidir ve birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. TUL, Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan, okumak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor, rekreasyon ve öğrenci dernekleri, masanızdan uzaklaşmak ve işten sonra biraz enerji harcamak için bolca fırsat sunar. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle karşılar. Şehirdeki öğrencilere yönelik projeler ve etkinlikler düzenleyen, kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olan ESN-EYE Lodz tarafından yürütülen rehberlik programı sayesinde TUL’un 600 uluslararası öğrencisi iyi bakılıyor. TUL, Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu’nun tek Polonyalı üyesi olmasının da vurguladığı gibi, yerel ve uluslararası önemi olan yenilikçi bir üniversite olmaya çalışmaktadır. İster Polonya’da ister uluslararası eğitim alıyor olun, burada ders almak akıllıca bir harekettir.

Eğitim Süresi: 4 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Mimarlık Lodz Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Mimarlık lisans programı, öğrencilere Lehçe ve İngilizce dillerinde çalışma fırsatı sunar. 120 kişiyi Lehçe ve 25 kişiyi İngilizce eğitimi için kabul etmeyi planlıyoruz. Sekiz yarıyıllık lisans programının avantajı, öğrencinin kendi kariyer yolunu belirlemesine olanak sağlamasıdır.

 

Birçok seçmeli modül ile öğrenci, dönem projelerinin konuları ve ders lideri de dahil olmak üzere ilgilendikleri konuları seçme şansına sahiptir. Geleceğin iç mimarları, iç tasarım alanındaki yaratıcı profesyonel faaliyetler, tasarımın temelleri, sergileme ve sahne tasarımı ile inşaat, mimari, şehir planlama alanlarında – bireysel ve ekipler halinde çeşitli yardımcı görevler için hazırlanacak.

 

2019/2020 akademik yılından bu yana benimsenen formül, yüksek yarıyıllarda iç tasarım alanında seçmeli modüller şeklinde bir müfredat yolu seçme imkanı sağlamaktadır. Bu şekilde, tasarım projelerinde sanatın ve beşeri bilimlerin diğer alanlarında uzmanlarla nasıl işbirliği yapılacağını öğrenme fırsatı yaratıldı. Teknik çalışmalar, diğer teknik disiplinlerle çalışma becerilerini geliştirme ve hem yeni tasarlanan hem de uyarlanmış binalarda iç tasarım süreçlerinin yürütülmesini yönetme fırsatları da sağlar. Mimar olmak ve aynı zamanda iç tasarımda uzmanlaşmak isteyen herkese bu fırsat verilmektedir.

 

Yürürlükteki düzenlemeler ışığında, mimarlık alanında 1. aşama lisans programını başarıyla tamamladıktan sonra verilen inżynier mimarlık derecesi, mimarlık alanında sınırsız profesyonel sertifika için 2. döngü programını başarıyla tamamladıktan sonra başvurmak istiyorsa gereklidir. .

 

Kapsamlı inżynier mimarlık eğitimi, bireylerin ve sosyal grupların yaşam alanını şekillendirmek için faaliyetlere yetkin bir şekilde katılmasını, mimarlık ve şehir planlama alanlarında çeşitli görevlerde yaratıcı profesyonel faaliyetlerde bulunmasını, bireysel ve ekipler halinde sağlayacaktır. teknik, sanat ve beşeri bilimler gibi diğer alanlardaki uzmanlarla işbirliği yapmak. Özel olarak hazırlanmış modüller, öğrencinin disiplinler arası proje ekiplerinde (PBL, Entegre Proje) çalışma, inşaat endüstrileriyle (inşaat, kurulumlar) koordinasyon çalışması için beceriler edinmesine olanak tanır. Yeni bir modül olan mimari uygulama, öğrenciyi gelecekte profesyonel bir kariyer yapmaya hazırlayacaktır.