Mimarlık Poznan Teknoloji Üniversitesi

Poznan Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Mimarlık, Elektronik ve telekomünikasyon, Bilişim, kontrol mühendisliği ve robotik

Rektör: Professor Tomasz Łodygowski

Öğrenci (toplam):15,4 bin

Akademik personel: 1,3 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Poznan Teknoloji Üniversitesi, 1919 yılında kurulan Devlet Makine Mühendisliği Okulu’ndan doğmuştur. Mühendislik eğitiminde 100 yıllık tecrübesiyle PUT, uluslararası öğrenciler için yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir yer olduğunu kanıtlamıştır. PUT, yaşam maliyetinin çok makul olduğu bir şehirde geniş eğitim seçenekleri ve uygun maliyetli öğrenim ücretleri (dönem başına 1.000 – 1.600 USD arasında değişen; AB öğrencileri için tamamen ücretsiz) sunar. Poznan Teknoloji Üniversitesi, 9 fakültede yaklaşık 16.000 öğrencisini desteklemek için 1.300’den fazla akademik personele sahiptir ve 33 çalışma alanı ve 100’ün üzerinde uzmanlık sunmaktadır. US News Best Global Universities’e göre, Poznan Teknoloji Üniversitesi, ülkedeki en iyi 4 teknik üniversite arasında yer aldı. Ayrıca, Dünya Üniversitelerinin en son Akademik Sıralamasında (Şangay Sıralaması olarak bilinir), PUT iki disiplinde dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer aldı: bilgisayar bilimi ve makine mühendisliği. PUT, çok çeşitli lisans, lisansüstü programlar sunar ve ayrıca Disiplinlerarası Doktora Okulunu İngilizce olarak yönetir. Poznan Teknoloji Üniversitesi, “PUT – olumlu bir duygu içinde teknoloji” sloganına göre, öğrencileri için büyük bir endişeye sahiptir ve arkadaş canlısı bir çalışma ve yaşam ortamında yüksek kaliteli eğitimden keyif almalarını garanti eder.

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti:3500€

Mimarlık Poznan Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Poznan Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Programında 3,5 yıllık Lisans derecesi, yaratıcı bağımsız düşünceyi yaymayı ve yapılı çevreyi ustaca inşa etme ve önemli ölçüde iyileştirme yeteneğini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Uluslararası alanda bir inovasyon merkezi olarak tanınan ve ulusal olarak birçok çağdaş mimari uygulamanın merkezi olarak tanınan Poznan, Polonya’daki en yaşanabilir kentsel ortamlardan biridir.

Mimarlık Fakültesi, Poznan University of Technology, Mimarlık Bilimi, Tasarım Teknolojileri ve Kentsel Tasarım Planlama, Şehir Planlama ve Mimarlık Tarihi disiplinlerini öğretmeye ve araştırmaya kendini adamıştır. Projeler çerçevesinde bilgi, metodoloji teorisi ve üst düzey mesleki becerileri bir araya getirmeyi amaçlayan konferanslarda, saha çalışmalarında ve stüdyolarda çok çeşitli temalar ele alınmaktadır. Öğretim ve araştırmalarımız üç öncelikten esinlenmiştir:

 

Tarihsel ve kültürel mirasla ilişkili olarak malzeme, ölçek, orantı şiirlerini keşfetmek

 

Kentsel sorunları, ekolojiyi ve şehir konutunun çıkmazlarını tartışmak

 

Topluluk katılımını ve yaratıcı ve profesyonel uygulamaların uygulanmasını teşvik etmek

 

Misyonumuz, lisans ve lisansüstü öğrencilerine Mimarlık alanında küresel profesyonel pazarda başarılı bir şekilde rekabet edebilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi, yetenek ve kaynaklarla donatmaktır.