SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Mimarlık Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Bilgisayar Bilimi, Mekanik ve Makine Tasarımı, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Inż. Arkadiusz Wójs

Öğrenci (toplam): 27.55 bin

Akademik personel: 2.20 bin

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en büyük ve en iyi teknik üniversitelerden biridir. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin gelişiminin teyidi, araştırma potansiyeli, en üst düzeyde öğretim, yenilikler yaratma, bilgi aktarımı ve iş dünyası ve yerel yönetimle işbirliğidir. Üniversitenin değerlendirmesi, üniversitenin lider pozisyonlarda yer aldığı yıllık ulusal ve uluslararası sıralamalarda elde ettiği sonuçlarla doğrulanmaktadır. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Üniversite ayrıca aşağıdaki alanlarda çok sayıda uluslararası araştırma programında aktif olarak yer almaktadır: EUREKA, COST, ARISS, Kömür ve Çelik Fonu ve Yapısal Fonlar. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, 13 fakülte ve 3 dalda tamamen İngilizce veya Lehçe olarak yürütülen lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sunmaktadır. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, aşağıdakiler gibi ortak projeler için yurtdışına çıkmanıza olanak tanıyan birçok eğitim ve araştırma kurumuyla temas halindedir: Erasmus +, Öğrenci Değişim Programları, Çift Diploma Master Programı T.I.M.E, Polonya ve Amerikan Fullbright Komisyonu, DAAD, Japonya’daki Vulcanus, CEEPUS, Yaz Okulları. Öğrenciler, dünya çapında tanınmış şirketlerin şubelerinde çeşitli çıraklık ve diplomaları tamamlama fırsatına sahiptir.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Mimarlık Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Çalışma Alanı: Mimarlık

 

Lisansüstü programlar, sözlü sınav ve derece projesinin sunumunu içeren bir derece sınavıyla sona erer. Derece sınavına başarıyla hazırlanan ve yüksek lisans tezini yazan öğrencilere 20 AKTS kredisi verilir. Sözlü sınavdaki konuların kapsamı müfredatın dört temel alanını kapsamaktadır: mimarlık teorisi, şehir planlama teorisi, teknoloji ve mimarlık ve şehir planlama tarihi. Derece projesi, inşaat tasarımı veya kentsel planlama tasarımı unsurları ile kavramsal bir mimari tasarımdan oluşur. Mimarlık ve Şehir Planlama lisans programını tamamladıktan sonra öğrencilere mimarlık alanında yüksek lisans derecesi verilir. Lisansüstü program mezunları, doktora ve özel lisansüstü programlara kayıt olmalarını sağlayan bilgi ve becerilerle donatılmıştır.

 

  1. DÖNEM

»Matematik

” Yabancı Diller

»Bilgisayar Destekli Tasarım ile BIM Modelleme

»Mühendislik, teknik ve teknoloji

»Mimarlık ve Şehir Planlama Teorisi ve tarihi

»Muhafazakar ve Özel Tasarım

»Kentsel Planlama Tasarımı

” Mimari tasarım

 

  1. DÖNEM

” Seçmeli dersler

»Yapı Fiziği

»Beşeri Bilimler

” Yabancı Diller

»Bilgisayar Destekli Tasarım ile BIM Modelleme

»Metodolojili BIM Diploma semineri

»Mühendislik, teknik ve teknoloji

»Ergonomi

” Profesyonel etik

»Yatırım sürecinde hukuk

” Mimari tasarım

 

  1. DÖNEM

»Yüksek Lisans Tezi: Diploma

” Mekansal Planlama

 

İŞ ALANI

Lisansüstü programların mezunları, profesyonel kariyerlerine mimarlık ve kentsel tasarım alanlarında başlayabilecek ve teknolojinin teknik alanlarında uzmanlarla işbirliği yapabilecekler. Mimarlık ve Şehir Planlama programı, öğrencileri yönetsel beceriler ve yabancı dillerde yeterlilik ile donatır. Lisansüstü programları tamamladıktan sonra öğrenciler, mimari ve kentsel tasarım stüdyoları, yerel ve ulusal idare, araştırma kurumları, araştırma ve geliştirme merkezleri ve danışmanlık ajanslarında iş arayabilirler.