SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Nükleer Enerji Mühendisliği Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1915

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektronik ve Telekomünikasyon

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Jan Szmidt

Öğrenci (toplam): 34.62  bin

Akademik personel: 2.19 bin

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi, 19. yüzyıla kadar uzanan didaktik gelenekleri olan teknik bir üniversitedir. Yüksek kaliteli eğitimin birinci sınıf araştırma ve yenilikle buluştuğu ileri görüşlü bir kurumdur.

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkedeki tüm teknik üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu üniversitenin önceliği, ileri bilimsel araştırmalarla desteklenen disiplinler arası bir çalışma programıdır. Modern eğitim programları ve çok sayıda üniversite, araştırma kurumu ve yüksek teknoloji endüstrisi ile ortaklıklar dahil olmak üzere çok çeşitli araştırma çalışmaları, mezunların küresel iş piyasasında başarılı olmaya hazır olmalarını sağlar. İş piyasasının taleplerine yanıt olarak, öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamak için çok çeşitli profesyonel ve teknoloji programları sunmaktadır. Üniversite yetkilisi ve tüm akademik personeller, öğrencileri modern dünyada yararlı olan mevcut bilgi ve becerilerle tanıştırmak için her türlü çabayı göstermektedir.

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi’nin faaliyeti 3 ana alana odaklanmaktadır: eğitim, bilimsel araştırma ve teknoloji transferi. Eğitim ve araştırma profili, inşaat mühendisliği ve mimariden biyoteknoloji ve biyomedikal mühendisliğine kadar mühendislik disiplinlerinin tüm yelpazesini kapsar. Eğitim alanları ekonomi, sosyal bilimler, yönetim ve idare ile tamamlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€

Nükleer Enerji Mühendisliği Varşova Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Nükleer Güç Mühendisliği, Fizik Fakültesi, WUT ve Ulusal Nükleer Araştırma Merkezi ile işbirliği içinde 4 yarıyıl içinde gerçekleştirilen II dereceli (yüksek lisans) bir uzmanlıktır.

 

Adaylar yaz öncesi veya kış döneminden önce başvurabilirler – çalışmalar ilk dönemden veya ikinci dönemden başlayabilir.

 

WUT’taki Nükleer Enerji Mühendisliği, Polonya’daki tek uzmanlık alanıdır; içinde Świerk’deki NCBJ’deki MARIA araştırma reaktöründe reaktör fiziği ile ilgili alıştırmalar ve bir nükleer tesiste en az iki aylık zorunlu diploma stajı – yabancı (Fransa, Almanya, ABD, İsveç, İsviçre, Belçika) veya ulusal (NCBJ, IChTJ)!

 

Kariyer fırsatları:

 

şirket araştırma ve geliştirme departmanları;

üniversiteler ve araştırma merkezleri – doktor çalışmaları / araştırma projeleri;

devlet idare birimleri (nükleer düzenleme kurumu, teknik denetim);

şube şirketleri – PGE, Enea, Tauron, EDF, GDF-Suez, RWE, Vattefall, Areva, General Electric, Westinghouse.