SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Okyanus Mühendisliği Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1906

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Bilim ve teknoloji

Rektör: Prof. Jacek Namieśnik

Öğrenci (toplam): 23.60 bin

Akademik personel: 1.30 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Teknoloji Üniversitesi (GUT), Pomeranian Bölgesi’ndeki en büyük teknik üniversitedir ve Polonya’nın en eski teknik üniversitelerinden biridir. Etkileyici 77 hektarlık Üniversite kampüsü, 100 yıllık binaların XXI.Yüzyıl ultramodern binaları ile uyumlu bir kombinasyonudur.

 

Üniversite, 9 fakültede, bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarında hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı sistemlerde yürütülen Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sunmaktadır. Akademik teklif, 3 bölümler arası ders ve halihazırda sunulan 2 akademik dersler dahil olmak üzere 38 lisans eğitim alanı ve 27 lisansüstü çalışma alanından oluşmaktadır. GUT ayrıca 3 lisans alanı ve 17 lisansüstü çalışma alanında eğitim dili olarak İngilizce sunmaktadır. Üniversitenin Ar-Ge alanındaki başarıları, 2000’den fazla yayının yıllık katkılarına yansımaktadır; bunlardan yaklaşık 300’ü ISI listesinde dünyanın en ünlü bilimsel dergilerinde yer almaktadır ve 40’tan fazlası bilimsel monografiler ve akademik ders kitaplarıdır.

 

Yüksek eğitim kalite standartlarını korumaya büyük önem verilmektedir – Üniversite prestijli AKTS Etiketine sahiptir. GUT, Massachusetts Institute of Technology tarafından İsveç’teki Chalmers Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği içinde kurulan CDIO Girişimi’ne üye olan ilk Polonya üniversitesidir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Okyanus Mühendisliği Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

  1. Uzmanlık: Gemi Teknolojisi ve Açık Deniz Mühendisliği

 

  1. Uzmanlık: Deniz Mühendisliği ve Açık Deniz Enerjisi

 

Amaç, iki ana uzmanlık dahil olmak üzere Okyanus Mühendisliği alanında ileri mühendislik bilgisi sağlamaktır: Gemi Teknolojisi ve Açık Deniz Mühendisliği, Deniz Mühendisliği ve Açık Deniz Enerjisi. Öğrenciler, Deniz Uygulamalı Bilişim, CAE ve Tasarım Araçları, Gemi ve Açık Deniz Güç Sistemleri Tasarımı, Gemi ve Açık Deniz Yapılarının Dinamikleri, Deniz Yapılarının İleri Mekaniği, Gemi ve Açık Deniz Yapıları Tasarımı, Deniz ve Açık Deniz Sistemleri gibi konularda detaylı bilgi edineceklerdir. Okyanus Mühendisliğinde Ekipmanlar, Modelleme ve Simülasyon, Güvenilirlik, Emniyet ve Risk Analizi, İleri Malzeme Mühendisliği ve İmalat Teknolojisi, Denizcilik ve İntermodal Taşımacılık, Mühendislik Tasarımında Finans ve Ekonomi, Denizcilik Çevre Koruma ve Mühendislik Tasarımında Optimizasyon. Gerçek bir tasarım sürecini ele alırlar ve Fakülte’nin endüstriyel ortaklarıyla işbirliği içinde final tezi hazırlarlar.