SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Otomasyon, Sibernetik ve Robotik Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1906

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Bilim ve teknoloji

Rektör: Prof. Jacek Namieśnik

Öğrenci (toplam): 23.60 bin

Akademik personel: 1.30 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Teknoloji Üniversitesi (GUT), Pomeranian Bölgesi’ndeki en büyük teknik üniversitedir ve Polonya’nın en eski teknik üniversitelerinden biridir. Etkileyici 77 hektarlık Üniversite kampüsü, 100 yıllık binaların XXI.Yüzyıl ultramodern binaları ile uyumlu bir kombinasyonudur.

 

Üniversite, 9 fakültede, bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarında hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı sistemlerde yürütülen Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sunmaktadır. Akademik teklif, 3 bölümler arası ders ve halihazırda sunulan 2 akademik dersler dahil olmak üzere 38 lisans eğitim alanı ve 27 lisansüstü çalışma alanından oluşmaktadır. GUT ayrıca 3 lisans alanı ve 17 lisansüstü çalışma alanında eğitim dili olarak İngilizce sunmaktadır. Üniversitenin Ar-Ge alanındaki başarıları, 2000’den fazla yayının yıllık katkılarına yansımaktadır; bunlardan yaklaşık 300’ü ISI listesinde dünyanın en ünlü bilimsel dergilerinde yer almaktadır ve 40’tan fazlası bilimsel monografiler ve akademik ders kitaplarıdır.

 

Yüksek eğitim kalite standartlarını korumaya büyük önem verilmektedir – Üniversite prestijli AKTS Etiketine sahiptir. GUT, Massachusetts Institute of Technology tarafından İsveç’teki Chalmers Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği içinde kurulan CDIO Girişimi’ne üye olan ilk Polonya üniversitesidir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Otomasyon, Sibernetik ve Robotik Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Dersler, optimal kontrol, stokastik kontrol, sağlam kontrol, bulanık kontrol ve uyarlamalı kontrol gibi modern kontrol teorisinin en önemli konularının yanı sıra sistem tanımlama ve uyarlamalı sinyal işleme problemlerine odaklanır. Kişinin çok çeşitli uygulamalar için yüksek performanslı, esnek ve sağlam dijital kontrol sistemleri tasarlamasına izin veren bilgi sağlarlar.

 

Kariyer fırsatları

Mezunlar, endüstriyel şirketlerde baş kontrol mühendisleri, araştırma ve geliştirme personelinin üyeleri, yönetim ve ekonomi tasarımcıları, serbest tüccarlar veya yöneticiler olarak çalışmaya hak kazanır. Doğal bir şekilde, doktora (doktora) çalışmaları için de iyi adaylar olurlar.