Otomatik Kontrol ve Robotik Poznan Teknoloji Üniversitesi

Poznan Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Mimarlık, Elektronik ve telekomünikasyon, Bilişim, kontrol mühendisliği ve robotik

Rektör: Professor Tomasz Łodygowski

Öğrenci (toplam):15,4 bin

Akademik personel: 1,3 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Poznan Teknoloji Üniversitesi, 1919 yılında kurulan Devlet Makine Mühendisliği Okulu’ndan doğmuştur. Mühendislik eğitiminde 100 yıllık tecrübesiyle PUT, uluslararası öğrenciler için yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir yer olduğunu kanıtlamıştır. PUT, yaşam maliyetinin çok makul olduğu bir şehirde geniş eğitim seçenekleri ve uygun maliyetli öğrenim ücretleri (dönem başına 1.000 – 1.600 USD arasında değişen; AB öğrencileri için tamamen ücretsiz) sunar. Poznan Teknoloji Üniversitesi, 9 fakültede yaklaşık 16.000 öğrencisini desteklemek için 1.300’den fazla akademik personele sahiptir ve 33 çalışma alanı ve 100’ün üzerinde uzmanlık sunmaktadır. US News Best Global Universities’e göre, Poznan Teknoloji Üniversitesi, ülkedeki en iyi 4 teknik üniversite arasında yer aldı. Ayrıca, Dünya Üniversitelerinin en son Akademik Sıralamasında (Şangay Sıralaması olarak bilinir), PUT iki disiplinde dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer aldı: bilgisayar bilimi ve makine mühendisliği. PUT, çok çeşitli lisans, lisansüstü programlar sunar ve ayrıca Disiplinlerarası Doktora Okulunu İngilizce olarak yönetir. Poznan Teknoloji Üniversitesi, “PUT – olumlu bir duygu içinde teknoloji” sloganına göre, öğrencileri için büyük bir endişeye sahiptir ve arkadaş canlısı bir çalışma ve yaşam ortamında yüksek kaliteli eğitimden keyif almalarını garanti eder.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€
Otomatik Kontrol ve Robotik Poznan Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Polonya, Poznan Teknoloji Üniversitesi (PUT) Hesaplama Fakültesi Otomasyon ve Robotik Enstitüsü, Akıllı Havacılık ve Otonom Sistemler (SAAS) – Otonomik Sistemli Latające na kierunku Automatyka i Robotyka uzmanlığı ile Otomatik Kontrol ve Robotikte Yüksek Lisans sunmaktadır.

 

Son on yılda Akıllı Havacılık ve Otonom Sistemler araştırmalarında önemli bir artış görüldü. Şimdi, alan bir eğitim prosedürüne girmek için yeterince olgun. SAAS programındaki eğitim açısından bakıldığında, insansız hava aracı sistemleri, insansız kara aracı ve otonom ve robot sistemlerin otonom çalışması için rehberlik, navigasyon, kontrol ve karar sistemleri geliştirmek, modellemek, simüle etmek ve test etmekle ilgileniyoruz. Özerklik düzeylerinin belirlenmesi ve kontrol entegrasyonu, çevrimiçi karar sistemleri, görev planlaması, yörünge oluşturma ve izleme ile sınırlı iletişim özel ilgi konularını içerir.

 

Master SAAS’ın amacı, öğrencilere akıllı ve otonom sistemlerde, havacılık ve karasal robotikte projeler, ödevler ve yüksek lisans tezi aracılığıyla uygulamalı deneyim kapsamlı bir temel sağlayan disiplinlerarası bir lisans programı vermektir. Önerilen program çalışmasının temel amaçlarından biri, tüm kurum çabalarını otonom sistem kontrolü gibi tek bir çatı altında birleştirmektir. Müfredatın ortak çekirdeği elektrik, havacılık, mekanik, kontrol, bilgisayar bilimi ve mühendisliği temsil eder. Müfredatlarının sonunda öğrenciler, güvenilir, güvenli, ekonomik olarak uygulanabilir ve çevreye duyarlı akıllı havacılık ve otonom sistemler geliştirip uygulayabilecek ve daha sonra bu tür otonom sistemleri mümkün kılmak için teknolojiyi ilerletebilecekler.

 

Öğrenme çıktısı. Öğrenci, ustasını geçtikten sonra aşağıdaki becerilere sahip olacaktır:

 

Yenilikçi otonom sistemler geliştirme ve tasarlama kapasitesi;

 

Uluslararası bağlamda hem bağımsız hem de çok disiplinli takımlarda çalışma, yazılı ve sözlü sunumlarla iletişim kurma kapasitesi;

 

Yüksek teknik metodolojiyi üniversiteden sanayiye aktarma kapasitesi;

 

Bir mühendislik ekibini yönetme kapasitesi;

 

Farklı Avrupa kültürlerini ve dillerini anlama becerisi.

 

Potansiyel işler: Hükümet (Kolluk kuvvetleri, sınır güvenliği, sahil güvenlik), yangın ve kurtarma (orman yangını, acil kurtarma), enerji sektörü (petrol ve gaz endüstrisi dağıtım altyapısı, elektrik, şebekeler / dağıtım ağı izleme), iletişim

 

yayıncılık, gözetleme, tarım – ormancılık

 

balıkçılık (çevresel izleme, mahsul tozlama, balıkçılık koruma) ve diğerleri.