SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Otomotiv Mekatronik Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1915

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektronik ve Telekomünikasyon

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Jan Szmidt

Öğrenci (toplam): 34.62  bin

Akademik personel: 2.19 bin

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi, 19. yüzyıla kadar uzanan didaktik gelenekleri olan teknik bir üniversitedir. Yüksek kaliteli eğitimin birinci sınıf araştırma ve yenilikle buluştuğu ileri görüşlü bir kurumdur.

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkedeki tüm teknik üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu üniversitenin önceliği, ileri bilimsel araştırmalarla desteklenen disiplinler arası bir çalışma programıdır. Modern eğitim programları ve çok sayıda üniversite, araştırma kurumu ve yüksek teknoloji endüstrisi ile ortaklıklar dahil olmak üzere çok çeşitli araştırma çalışmaları, mezunların küresel iş piyasasında başarılı olmaya hazır olmalarını sağlar. İş piyasasının taleplerine yanıt olarak, öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamak için çok çeşitli profesyonel ve teknoloji programları sunmaktadır. Üniversite yetkilisi ve tüm akademik personeller, öğrencileri modern dünyada yararlı olan mevcut bilgi ve becerilerle tanıştırmak için her türlü çabayı göstermektedir.

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi’nin faaliyeti 3 ana alana odaklanmaktadır: eğitim, bilimsel araştırma ve teknoloji transferi. Eğitim ve araştırma profili, inşaat mühendisliği ve mimariden biyoteknoloji ve biyomedikal mühendisliğine kadar mühendislik disiplinlerinin tüm yelpazesini kapsar. Eğitim alanları ekonomi, sosyal bilimler, yönetim ve idare ile tamamlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti: 5160€

Otomotiv Mekatronik Varşova Teknoloji Üniversitesi

Bu çalışma alanı, mühendis olmak ve son zamanlarda en son teknolojiye sahip araçların modern tasarımı, işletimi ve servisinin zorluklarını karşılamak isteyen ve otomotiv ve inşaat makine ve ekipman pazarına hakim olanlara adanmıştır. Program, öğrencilere makine tasarımı, üretimi, işletimi ve geri dönüşümünün bilgisayar destekli modern süreçlerini kullanma becerisi ile karmaşık multidisipliner bilgi sağlar. Otomobiller, traktörler, özel amaçlı araçlar, inşaat makineleri ve ekipmanlarının işletimi ve mekatronik kontrolü ile ilgili çevre koruma alanındaki bilgiler, sınıflarda ve laboratuvarlarda asimile edilmektedir. Eğitim teklifinin gerçekleştirilmesine yönelik yeni bir yaklaşım, mezunlara şu alanlardaki yeterliliklerde yaşamsal beceriler kazandırır: araç mekaniği, araçların ve inşaat makinelerinin güvenliği, araçların ve inşaat makinelerinin teşhisi ve güvenliği.