Premed Gdansk Tıp Üniversitesi

Gdansk Tıp Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Diş Hekimliği, Sağlık bilimi, Tıp

Rektör: dr hab. Marcin Gruchała, prof. nadzw

Öğrenci (toplam): 5,4 bin

Akademik personel: 0,9 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Tıp Üniversitesi (MUG) 6000’e yakın öğrenciye, doktora ve lisansüstü öğrenciye eğitim vermektedir. Uluslararası öğrenciler MUG öğrencilerinin yaklaşık% 16’sını oluşturur ve Gdańsk’ta okuyan tüm uluslararası öğrencilerin yarısından fazlasını temsil eder. Üniversite, Polonya Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı sıralamasındaki yüksek konumu ve personeli için aldığı birçok ödülle yansıtılan bilimsel araştırmalar yoğun bir şekilde yürütmektedir. Laboratuvar Tıbbı Alt Fakültesi ile Eczacılık Fakültesi, Polonya hükümeti tarafından Ulusal Önde Gelen Bilimsel Merkezi (KNOW) olarak tanınmıştır. MUG, didaktik ve klinik altyapısını sürekli olarak modernize etmektedir. Ulusal bütçe tarafından 480 mln PLN için finanse edilen İnvazif Tıp Merkezi’nin inşaatı 2011 yılında tamamlanmıştır. MUG, Erasmus + bünyesinde aktif uluslararası değişim gerçekleştirmekte, Baltık Denizi Bölgesi Üniversite Ağı (BSRUN) ve ScanBalt’ta yer almaktadır. MUG, Pomeranya Bölgesi ve komşu bölgelerin sakinlerine sağlık hizmeti sağlamakta ve halk sağlığı projelerini aktif olarak desteklemektedir. Üniversite, bölgemizde sağlık yanlısı farkındalığı artırmaya hizmet eden etkinlikler olan Tıp Eğitimi Günü ve Sağlık için Piknik düzenlemektedir. 2009 yılından bu yana, Üniversite, bölgemizin yurtdışındaki üniversitelerini tanıtan bir program olan „Pomeranya’da Eğitim” programına üyedir.

 

Eğitim Süresi: 8 ay
Eğitim Ücreti: 5200€

PREMEDİKAL KURSA GENEL BAKIŞ

 

Tıp Öncesi Eğitim Kursu, tıp eğitimi almak isteyen ancak tıp fakültesine başarılı bir şekilde hazırlanmak için gerekli olan temel bilim derslerinden birkaçını almış olan lise mezunlarının ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.

 

Kurs, Ekim 2021’nin başından Mayıs 2022’in sonuna kadar sürer ve iki yarıyıldan oluşur.

Premedical Course’un mezuniyeti, katılımcıya 2022/2023 akademik yılında Gdansk Tıp Üniversitesi’nde 6 yıllık M.D. programına kabul edilme fırsatı verir.

 

Ek avantajlar – öğrenim, tam bir ders kitabı seti ve ek sağlık sigortası içerir.

 

 

PREMEDİK MÜFREDAT – Tüm dersler İngilizce yapılır.

Dönem I:

Birinci Sınıf Seminerleri

İletişim yetenekleri

Temel Öğrenme Teknikleri

Genel Biyoloji I

Laboratuvar Teşhisi Unsurlarıyla İnorganik Kimya

Sitofizyoloji ve Mikroskobik Anatomiye Giriş

Tıbbi Terminoloji I

İngilizce Dil Kursu I

Lehçe Dil Kursu I

Dönem II:

Anatomi ve Fizyolojiye Giriş

Genel Biyoloji II

Ekoloji

Biyokimya Unsurları ile Organik Kimya

Fizik

Tıbbi Terminoloji II

İngilizce Dil Kursu II

Lehçe Dil Kursu II