SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Premed Varşova Tıp Üniversitesi

Varşova Tıp Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1809

Tür: Devlet Tıp Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Diş Hekimliği, Tıp, Eczacılık Bilimi

Rektör: Prof. Dr hab. N. Med. Marek Krawczyk

Öğrenci (toplam): 9.90 bin

Akademik personel: 1.70 bin

 

KISA AÇIKLAMA

Varşova Tıp Üniversitesi, Polonya’daki en eski tıp üniversitelerinden biridir. 200 yılı aşkın süredir tıp ve eczacılık alanında lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim ve öğretim yapmaktadır. Üniversitenin programları, üniversite düzeyinde en yüksek uluslararası eğitim standartlarını karşılar ve iyi klinik ve farmasötik uygulama ilkelerine dayanır. Varşova Tıp Üniversitesi’nin akademik personeli, bilime ve tıbbi uygulamaya katkılarından dolayı yurt içinde ve yurt dışında tanınmıştır. Varşova Tıp Üniversitesi, Varşova’daki diğer hastanelerde bulunan çeşitli klinik bölümlerin yanı sıra araştırma ve klinik araştırmalar da yürüten beş ilgili klinik hastanede yüksek öğrenim ve genel hizmetlerin yanı sıra lisans ve lisansüstü eğitim için uzman yönlendirmeleri sağlar. Varşova Tıp Üniversitesi, Küresel Sağlıkta Öğrenme Fırsatları (GHLO) programına katıldı ve Amerikan Tıp Kolejleri Birliği (AAMC) ile uygun bir anlaşma imzalayarak üniversitemizin bu uluslararası öğrenci değişim programına ana kurum olarak isteğe bağlı rotasyonun bir parçası olarak katılmasını sağladı. Varşova Tıp Üniversitesi, ABD Eğitim Bakanlığı ve Kaliforniya Tıp Kurulu’ndan uluslararası akreditasyonlara sahiptir. Üniversite eğitiminin kalite standardı Bologna Süreci ile uyumludur.

Eğitim Süresi: 9 AY – 957 Saat
Eğitim Ücreti: 6000€

Premed Eğitimi Varşova Tıp Üniversitesi

Premed College I yıl (957saat) 6000 EUR

Premed College II yılı (957saat) 7500 Euro

 

Premed Koleji

 ÖNEMLİ: Pandemiyle ilgili çeşitli gecikmeler nedeniyle Hazırlık Koleji ve Hazırlık Okulu kurslarının TÜM sınıfları 5 Ekim 2020’de başlayacak. Dersler Zoom’da çevrimiçi olarak yapılacaktır. Katılmak için lütfen masaüstü Zoom uygulamasını indirin.

Varşova Premed Koleji Tıp Üniversitesi, tıp fakültesi aday öğrencileri için bir hazırlık programı sunmaktadır.

Tıp Fakültesi Hazırlık Programımız (MSPP) yoğun bir İngilizce dil kursu ve bir Lehçe dil kursu ve ardından biyoloji, anatomi, fizik ve kimya hazırlık kurslarını içerir.

  • Bir yıllık Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) kursumuz, öğrencilerin İngilizceye hakimiyetlerini Varşova Tıp Üniversitesi’ndeki MD programında (IELTS 6.0, TOEFL 90) başarılı olmak için gereken yeterlilik düzeyine geliştirmelerine olanak tanıyan yoğun dil öğretimi sağlar veya TOEIC 700). Kurs, dört temel beceriye (konuşma, dinleme, okuma, yazma) ve akademik İngilizcenin yanı sıra IELTS (veya eşdeğeri) sınavı için çalışma becerilerine odaklanmaktadır.
  • Lehçe dil kursumuz haftada 4 saat eğitim sağlar ve öğrencileri temel Lehçe ile etkili bir şekilde iletişim kurmaya hazırlar. Ayrıca bir entegrasyon programı da sağlıyoruz.
  • Biyoloji, anatomi, fizik ve kimya alanlarındaki bir yıllık kurslarımız, öğrencileri MD programında bir yer sağlamada başarılı olmaya hazırlar.

Dersler Üniversitemiz öğretmenleri ve Üniversite dışından misafir konu uzmanları tarafından verilmektedir.

Adaylar, Premed College’ın ikinci yılına IELTS (6.0’dan az olmamak üzere) ve TOEFL (90’dan az olmamak üzere) veya TOEIC (700’den az olmamak üzere) puanlarına göre kabul edilecektir. IELTS, TOEFL veya TOEIC sertifikasına sahip olmayan veya gerekli puana ulaşmayan adaylar, İngilizce giriş sınavına girecek ve programın sırasıyla birinci ve ikinci yılına kabul edilecektir. Sonuçlar. En yüksek puana sahip adaylar, 2020/2021 akademik yılı için belirlenen kabul sınırları dahilinde kabul edilecektir:

Premed College 1. yıl 60 kurs katılımcısı

Premed College 2. sınıf 40 kurs katılımcısı