SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Psikoloji Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Kuruluş yılı:  1816

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Uluslararası ilişkiler,  Yönetim ve ekonomi,  Psikoloji

Rektör: Prof. Marcin Pałys

Öğrenci (toplam): 48.60 bin

Akademik personel: 3.50 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Her yıl Varşova Üniversitesinde’de yaklaşık 60.000 kişi eğitim görüyor. Adaylara beşeri bilimler, sosyal ve doğa bilimleri alanlarında çok çeşitli kursların yanı sıra birçok disiplinlerarası kurs sunuyoruz. Modern dil müfredatına ek olarak, UW İngilizce olarak 20 eğitim programı sunmaktadır. Vayarşova Üniversitesi’ndeki çalışmalar, uluslararası sıralamalarda üst sıralarda yer almaktadır. 20.000’e ulaşan araştırma üniversitelerinin toplam sayısı dikkate alındığında, Varşova Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk% 2’de yer almaktadır. Varşova Üniversitesi, eğitim kalitesinin karşılaştırmalı değerlendirmesinde (Quacquarelli Symonds Dünya Üniversite Sıralaması, Eduniversal En İyi Yüksek Lisans ve Dünya Çapında MBA) çok iyidir. Bu sıralamalar, dünyadaki binlerce kurs arasından belirli bir disiplindeki en iyi 200 üniversiteyi seçer.

Üniversitenin faaliyetlerinin önde gelen fikirleri, öğretim ve araştırma birliğinin yanı sıra müfredatta yer alan tüm bilgi alanlarının uyumlu bir şekilde gelişmesidir. Varşova Üniversitesi 3.500 bilim insanı istihdam etmektedir. Üniversitenin araştırma ekipleri, her yıl AB fonları ve uluslararası vakıflar ve araştırma enstitülerinden gelen hibelerle finanse edilen 150’den fazla programa katılmaktadır.

Varşova Üniversitesinde toplam yaklaşık 3.000 yabancı var: öğrenciler, doktora öğrencileri, çalışanlar ve Erasmus bursiyerleri. Akademik değişim açısından, Varşova Üniversitesi sadece Polonya’da değil, aynı zamanda uluslararası alanda da öne çıkmaktadır ve Avrupa Komisyonu sıralamasında liderlerden biridir.

Eğitim Süresi: 5 YIL
Eğitim Ücreti: 5100€/YIL

Psikoloji Varşova Üniversitesi

Açıklama:

Psikoloji, psikoloji alanında tam 5 yıllık bir yüksek lisans programıdır. WISP programının temel amacı, hem yabancı öğrencilere hem de gelecekteki kariyerlerini uluslararası bir sahnede gören İngilizce bilen Polonyalı öğrencilere yüksek kalitede bir psikoloji eğitimi sağlamaktır.

 

Öğrencilerimiz dört kıtadan birçok ülkeyi temsil etmektedir (örn. İsveç, ABD, Çin, Almanya, Türkmenistan). En güncel eğitimi sağlamak için, öğretim üyelerinden oluşan ekibimiz, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki ünlü üniversitelerden ve araştırma enstitülerinden davet edilen Polonyalı ve yabancı öğretim görevlilerinden oluşmaktadır. Delaware Üniversitesi, Michigan Üniversitesi (ABD), Université Paris X – Nanterre (Fransa), Maastricht Üniversitesi (Hollanda) ve diğerleri.

 

Program, öğrencilere sosyal bilimlerin psikolojisi ve metodolojisi konusunda sağlam bir altyapı sağlamak ve aynı zamanda öğrencilerin ilgi alanlarına en yakın bir eğitim yolunu şekillendirmelerine izin vermek için tasarlanmıştır.