Sanat ve Tasarım Polonya-Japon Bilgi Teknolojileri Akademisi

Kuruluş (yıl): 1994

Tür: Özel Üniversite

Ana uzmanlık(lar): Bilgisayar bilimi, Sanat ve Tasarım, Ekonomi ve BT Uygulamaları

Rektör: dr hab. Jerzy Paweł Nowacki

Öğrenci (toplam): 6.14 bin

Akademik personel: 0.15 bin

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti: 5600€/YIL

Sanat ve Tasarım Polonya-Japon Bilgi Teknolojileri Akademisi

Açıklama:

Bilgisayar Sanatları Bölümü, Varşova’daki Güzel Sanatlar Akademisi ile işbirliği içinde oluşturuldu. Ulusal ölçekte benzersiz olan Bölüm, öğrencilere en yeni BT tekniklerini uygulamayı öğretirken sanatsal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Mezunlar Grafik alanında Bachelor of Arts diplomasını alırlar.

Yeni Medya Fakültesi’ndeki eğitim müfredatı, öğrencilerin hem bilgisayar teknikleri hem de sanatsal eğitim alanında kapsamlı teorik ve pratik bilgi edinmelerini sağlar. BT konuları şunları içerir: algoritmanın temelleri, bilgisayar temel bilgisayar uygulamaları, yazılım mühendisliği, multimedya, bilgisayar grafikleri ve animasyonu oluşturma, 3D modelleme.

 

Grafik sanatlar söz konusu olduğunda, görsel formlara özel önem veriyoruz. Öğrenciler eskiz, kompozisyon, resim, klasik animasyon, fotoğraf ve kamera işini öğrenirler. Kısa film formları, özellikle 3D olarak yapılan özel efektler ve bilgisayar animasyonu ile tanışırlar. Sanatsal konuların amacı, öğrencileri görsel imgelere duyarlı hale getirmektir çünkü bunlar hem bilgisayar animasyonunda hem de bilgisayar oyunlarında önemlidir.

 

Yeni Sanat Fakültesi’nde Çalışmalar. Medya disiplinler arasıdır ve aşağıdaki alanlarla ilgili genel ve uzmanlık bilgisini birleştirir:

 

Görsel sanatlarda sanatsal eğitim – öğrenciler karmaşık kompozisyon, resim ve eskiz bilgisi edinirler;

grafikler – ders programı, tasarım grafiklerinde temel kavramları içerir. Öğrencileri, birçok farklı kanal (medya) kullanarak dağıtılacak eserlerin yaratılması, tasarlanması ve hazırlanması için yapılan uygulamalarla tanıştırmaya;

bilgi teknolojisi – öğrenci bilgisayarlarla çalışmanın temellerini, multimedya, WWW sayfalarını tasarlama, projelerin organizasyonu ve yönetimi, kullanıcı dostu ve işlevsel grafik ve mutimedya arayüzleri oluşturmayı öğrenir.