SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Siyaset Bilimi Wroclaw Üniversitesi

Wrocław Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1702

Tür: Devlet  Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyoteknoloji, Hukuk, Sosyoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Adam Jezierski

Öğrenci (toplam): 22.67 bin

Akademik personel: 3.34  bin

 

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Üniversitesi (UWr) üç yüzyıla yayılan zengin bir tarihe sahiptir. 20. yüzyılın başından beri dokuz Nobel Ödülü sahibi üniversiteden mezun oldu. Bugün, 1.400 doktora öğrencisi 26.000’den fazla öğrenci ve doktora öğrencisi ile bölgedeki en büyük üniversitedir. Her yıl 8.000 öğrenci üniversiteden mezun oluyor. On fakülte, 44’ün üzerinde çalışma alanında Lehçe ve İngilizce’de çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Erasmus, Erasmus Mundus, ISEP ve CEEPUS gibi uluslararası müfredatlarda AB ve ötesinde birçok üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Yabancı öğrenciler genellikle Wrocław Üniversitesi’nde bir veya iki dönem geçirirler. Birçoğu, lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitimlerine normal öğrenciler olarak devam etmek için Wrocław’a geri dönüyor. Wrocław Üniversitesi, prestijli bir araştırma merkezidir. 280’den fazla araştırma projesinde yer alan yüksek nitelikli bilim adamlarının çalışmaları sonucunda her yıl on binlerce bilimsel yayın yayınlanmaktadır. Bu araştırmanın sonucu, yenilikçi buluşlar ve patentlerdir. Üniversite, 9 araştırma ağının ve 13 bilimsel ve endüstriyel konsorsiyumun üyesidir. Uluslararası üniversitelerden öğretim görevlileri de dahil olmak üzere yaklaşık 400 profesörden oluşan bir grup, kilit bir rol oynar ve en yüksek eğitim düzeyini garanti eder.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3650€/YIL

Siyaset Bilimi Wroclaw Üniversitesi

Açıklama:

Wrocław Üniversitesi Siyaset Bilimi Enstitüsü, Polonya’daki en büyük ve en dinamik siyaset bilimi araştırma merkezlerinden biridir. Enstitü, 2008’den beri İngilizce müfredatı da geliştirdi. Hem uluslararası hem de Polonyalı adaylar çalışma programına katılabilir ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans unvanını alabilir.

 

Yüksek lisans çalışma programı dört yarıyıldan oluşur: tüm öğrenciler için ortak programla bir dönem ve uzmanlık dersleri ile üç yarıyıl. Üç yarıyıldan biri, yurtdışındaki Ortak Üniversitelerden birinde ERASMUS + içinde düzenlenen hareketlilik dönemi olarak tasarlanmıştır (burada Ortak Üniversitelerin listesi).

 

Öğrenciler, çağdaş siyaset ile ilgili en önemli konuları ve sosyal bilimlerle ilgili temel konuları – yüksek nitelikli akademik kadromuz tarafından öğretilen – çalışma fırsatı bulacaklar.

 

Enstitü ayrıca, öğrencilere staj yapma fırsatı sağlayarak, eğitimleri sırasında mesleki kariyerlerini geliştirmeye teşvik eder. Bunu başarmak için çok sayıda kamu ve özel kuruluşla kurumsal ortaklıklar geliştirildi.

 

5 uzmanlık mevcuttur:

 

– Kamu politikası

 

– Siyasi İletişim

 

– Kamu Yönetimi (Gürcistan Halkla İlişkiler Enstitüsü ile ortaklaşa düzenlenmiştir)

 

– Avrupa ve Kafkasya’da Demokrasi ve Kalkınma (Gürcistan Halkla İlişkiler Enstitüsü ile ortaklaşa düzenlenmiştir)

 

– Orta ve Doğu Avrupa Çalışmaları (Bükreş Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenmiştir)