SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Sosyoloji AGH Üniversitesi

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet Teknik Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  BT, Elektronik ve Telekomünikasyon, Mekatronik

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Tadeusz Słomka

Öğrenci (toplam): 34.19 bin

Akademik personel: 1.94 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, en iyi ve en ünlü çağdaş Polonya üniversitelerinden biridir. Uzun yıllar üniversiteler listesinde ön sıralarda yer almaktadır. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, modern teknolojiler alanında lider bir Polonya üniversitesidir ve prestijli uluslararası eğitim merkezleri grubuna aittir. Okulumuzun birçok avantajı vardır: 9.000 öğrenci için mükemmel tesisler, üniversite binaları için uygun bir konum, modern bir araştırma üssü, yurtiçi ve yurtdışındaki diğer üniversitelerle işbirliği ve mükemmel bir çalışma atmosferi sunan kendi kampüsü bulunmaktadır. Öğrenciler 58 çalışma alanı ve 200’den fazla uzmanlık eğitimi alırlar: madencilik ve metalurji, BT, telekomünikasyon, otomasyon, robotik, yeni malzemeler, teknik fizik, uygulamalı matematik ile yönetim ve sosyal bilimlerle yakından ilgili geleneksel çalışma alanları yer alır. Yeni disiplinler arasında Kültür Çalışmaları, Jeofizik, Petrol ve Gaz Mühendisliği, Tıp Fiziği, Akustik Mühendisliği bulunmaktadır. Şu anda, üniversite 2.000’den fazla araştırma görevlisi (550 bağımsız araştırmacı) istihdam etmektedir. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Amerika, Avrupa ve Asya’daki yabancı ortaklarla 200 genel anlaşma imzalanmıştır. Yaklaşık 300 sanayi firması ile işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Anlaşmalar bilimsel, araştırma ve eğitimsel işbirliğiyle ilgilidir. Bu üniversiteden alınan diploma ile Polonya’daki ve yurt dışındaki en iyi şirketlere kapıyı gerçekten açmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3500€/YIL

Sosyoloji AGH Üniversitesi

Açıklama:

Sosyoloji: Teknoloji ve Toplum

Çağdaş toplumlar, bilim ve teknolojinin toplumumuz ve kültürümüz üzerindeki etkisine ilişkin bir dizi tartışmaya tanık oldu. Bu tür tartışmalar genellikle çelişkilidir; bir taraftan bilim ve teknolojinin çağdaş toplumlar ve kültürler üzerindeki olumlu etkisine odaklanırlar, diğer taraftan teknoloji ve bilim birçok ahlaki panik ve endişe yaratır.

Programımız AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin ilkelerine uymaktadır ve beşeri bilimlerin gelişen uygulamalı bilimler ve başarılarının analiz edilmesinde giderek artan rolünün bir işaretidir. Bunun amacı, öğrencilere bilim ve teknolojinin gelişiminin sosyo-kültürel koşulları ve sonuçları hakkında derin bir anlayış vermektir.

İki yıllık program, bilim ve teknoloji sosyolojisi alanında disiplinler arası eğitim sunmaktadır. Öğrenciler, kapsamlı sınavları ve bir tezin yanı sıra diğer gereksinimleri başarıyla tamamlayarak yüksek lisans derecesine ulaşırlar.

Yüksek lisans programı, AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki diğer Fakülteler tarafından sağlananların yanı sıra bir dizi temel dersi (Çekirdek Seminerleri ve Çekirdek Kursları) ve daha özel dersleri içerir. Çalışma programının esnek yapısı, benzersiz ve bireysel eğitim yolunu planlamaya ve geliştirmeye izin verir.