Telekomünikasyon Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1915

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektronik ve Telekomünikasyon

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Jan Szmidt

Öğrenci (toplam): 34.62  bin

Akademik personel: 2.19 bin

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi, 19. yüzyıla kadar uzanan didaktik gelenekleri olan teknik bir üniversitedir. Yüksek kaliteli eğitimin birinci sınıf araştırma ve yenilikle buluştuğu ileri görüşlü bir kurumdur.

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkedeki tüm teknik üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu üniversitenin önceliği, ileri bilimsel araştırmalarla desteklenen disiplinler arası bir çalışma programıdır. Modern eğitim programları ve çok sayıda üniversite, araştırma kurumu ve yüksek teknoloji endüstrisi ile ortaklıklar dahil olmak üzere çok çeşitli araştırma çalışmaları, mezunların küresel iş piyasasında başarılı olmaya hazır olmalarını sağlar. İş piyasasının taleplerine yanıt olarak, öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamak için çok çeşitli profesyonel ve teknoloji programları sunmaktadır. Üniversite yetkilisi ve tüm akademik personeller, öğrencileri modern dünyada yararlı olan mevcut bilgi ve becerilerle tanıştırmak için her türlü çabayı göstermektedir.

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi’nin faaliyeti 3 ana alana odaklanmaktadır: eğitim, bilimsel araştırma ve teknoloji transferi. Eğitim ve araştırma profili, inşaat mühendisliği ve mimariden biyoteknoloji ve biyomedikal mühendisliğine kadar mühendislik disiplinlerinin tüm yelpazesini kapsar. Eğitim alanları ekonomi, sosyal bilimler, yönetim ve idare ile tamamlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 12980€

Telekomünikasyon Varşova Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Program, bir uzmanlık ve tez hazırlığında kurs gerektirir. Her öğrenci fakülteden bir danışmanla çalışır. Profesör, öğrencinin derece gereksinimleri ve öğrencinin eğitim hedefleriyle uyumlu bir akademik ders programı planlamasına yardımcı olur. Danışman aynı zamanda araştırma ve tez hazırlıklarını da denetler. Tez, kısmen orijinal materyali içeren bir araştırma projesine dayanmaktadır.

 

 

Telekomünikasyon uzmanlığı mezunları, modern teknolojilere dayalı telekomünikasyon devrelerinin, ekipmanlarının ve sistemlerinin tasarımı, uygulanması ve işletilmesi için gerekli bilgi ve becerilere sahiptir. Çalışma, özellikle dijital tekniklerin, bilgisayarların ve diğer ileri teknolojilerin potansiyelini kullanarak radyo dalgaları aracılığıyla bilgi aktarımı için yöntem ve tekniklerin yanı sıra görüntü ve ses işleme yöntemlerini içermektedir. Öğrenciler ayrıca, bazı mühendislik dışı bilgilerle birlikte telekomünikasyon ve bilgisayar bilimi alanlarında kapsamlı bilgi gerektiren sistem problemlerini çözmek için gerekli becerileri de kazanırlar.

 

 

Modül örnekleri:

  • Ayrık Rastgele Süreçler • Telekomünikasyon için Hesaplamalı Elektromanyetik • Kuyruk Teorisi • Uyarlanabilir Görüntü Tanıma • Sinyal İşleme için Teknikler ve Algoritmalar • Uyarlanabilir Sinyal İşleme • IP Multimedya Alt Sistemi • Dijital İletişim • Optik Fiber İletimi