Telekomünikasyon Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1915

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektronik ve Telekomünikasyon

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Jan Szmidt

Öğrenci (toplam): 34.62  bin

Akademik personel: 2.19 bin

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi, 19. yüzyıla kadar uzanan didaktik gelenekleri olan teknik bir üniversitedir. Yüksek kaliteli eğitimin birinci sınıf araştırma ve yenilikle buluştuğu ileri görüşlü bir kurumdur.

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkedeki tüm teknik üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu üniversitenin önceliği, ileri bilimsel araştırmalarla desteklenen disiplinler arası bir çalışma programıdır. Modern eğitim programları ve çok sayıda üniversite, araştırma kurumu ve yüksek teknoloji endüstrisi ile ortaklıklar dahil olmak üzere çok çeşitli araştırma çalışmaları, mezunların küresel iş piyasasında başarılı olmaya hazır olmalarını sağlar. İş piyasasının taleplerine yanıt olarak, öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamak için çok çeşitli profesyonel ve teknoloji programları sunmaktadır. Üniversite yetkilisi ve tüm akademik personeller, öğrencileri modern dünyada yararlı olan mevcut bilgi ve becerilerle tanıştırmak için her türlü çabayı göstermektedir.

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi’nin faaliyeti 3 ana alana odaklanmaktadır: eğitim, bilimsel araştırma ve teknoloji transferi. Eğitim ve araştırma profili, inşaat mühendisliği ve mimariden biyoteknoloji ve biyomedikal mühendisliğine kadar mühendislik disiplinlerinin tüm yelpazesini kapsar. Eğitim alanları ekonomi, sosyal bilimler, yönetim ve idare ile tamamlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 4 YIL
Eğitim Ücreti: 11040€

Telekomünikasyon Varşova Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Çalışma alanı bilgi teknolojisi, kontrol ve robotik, elektronik ve telekomünikasyon alanlarını kapsamaktadır. Program, çeşitli teknoloji alanlarından çok çeşitli konuları kapsar. İlk iki yıl Telekomünikasyon ve Bilgisayar Bilimleri programları öğrencileri için ortaktır ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanını oluşturur.

 

Telekomünikasyon uzmanlığı mezunları, dijital telekomünikasyon devrelerinin tasarımı, telekomünikasyon sinyallerinin dijital olarak işlenmesi (konuşma ve görüntü sinyallerinin kodlanması ve sıkıştırılması, dijital modülasyonlar, yedekli kodlama), telekomünikasyon tasarımı ve işletimi (iletim, iletişim ve iletişim) ile ilgili işler için hazırlanmıştır. veri iletişimi) sistemleri ve ayrıca telekomünikasyon tasarımı (telefon, veri iletişimi ve entegre ağlar). Öğrenciler, önemli mühendislik dışı bilgilerle birlikte telekomünikasyon ve bilgisayar bilimi alanlarında kapsamlı bilgi gerektiren sistem problemlerini çözme becerisi kazanırlar.

 

Modül örnekleri:

  • Algoritmalar ve Programlama • Devreler ve Sistemler • Bilgisayar Sistemleri • Telekomünikasyon • Telekomünikasyonda Sinyal İşleme ve Kodlama • Kablosuz Sistemler ve Ağlar • Erişim ve Omurga Sistemleri ve Ağları • Kriptografi ve Bilgi Güvenliği • Anahtarlama ve Yönlendirme • İletişim Protokolleri • Uydu Haberleşme Sistemleri