SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Tıp Doktora Gdansk Tıp Üniversitesi

Gdansk Tıp Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Diş Hekimliği, Sağlık bilimi, Tıp

Rektör: dr hab. Marcin Gruchała, prof. nadzw

Öğrenci (toplam): 5,4 bin

Akademik personel: 0,9 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Tıp Üniversitesi (MUG) 6000’e yakın öğrenciye, doktora ve lisansüstü öğrenciye eğitim vermektedir. Uluslararası öğrenciler MUG öğrencilerinin yaklaşık% 16’sını oluşturur ve Gdańsk’ta okuyan tüm uluslararası öğrencilerin yarısından fazlasını temsil eder. Üniversite, Polonya Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı sıralamasındaki yüksek konumu ve personeli için aldığı birçok ödülle yansıtılan bilimsel araştırmalar yoğun bir şekilde yürütmektedir. Laboratuvar Tıbbı Alt Fakültesi ile Eczacılık Fakültesi, Polonya hükümeti tarafından Ulusal Önde Gelen Bilimsel Merkezi (KNOW) olarak tanınmıştır. MUG, didaktik ve klinik altyapısını sürekli olarak modernize etmektedir. Ulusal bütçe tarafından 480 mln PLN için finanse edilen İnvazif Tıp Merkezi’nin inşaatı 2011 yılında tamamlanmıştır. MUG, Erasmus + bünyesinde aktif uluslararası değişim gerçekleştirmekte, Baltık Denizi Bölgesi Üniversite Ağı (BSRUN) ve ScanBalt’ta yer almaktadır. MUG, Pomeranya Bölgesi ve komşu bölgelerin sakinlerine sağlık hizmeti sağlamakta ve halk sağlığı projelerini aktif olarak desteklemektedir. Üniversite, bölgemizde sağlık yanlısı farkındalığı artırmaya hizmet eden etkinlikler olan Tıp Eğitimi Günü ve Sağlık için Piknik düzenlemektedir. 2009 yılından bu yana, Üniversite, bölgemizin yurtdışındaki üniversitelerini tanıtan bir program olan „Pomeranya’da Eğitim” programına üyedir.

Eğitim Süresi: 4 YIL
Eğitim Üc
reti: 10500€/YIL

Açıklama:

Doktora Çalışmaları dört yıldır. Her yıl yaklaşık 160 saat zorunlu faaliyet vardır. Bu faaliyetlerin her birinin sonunda sınavın geçilmesi, AKTS kredisi ve son olarak da doktora derecesi almak için gereklidir. derece. Bununla birlikte, araştırma projelerinde hızlı ilerleme kaydedenler için, kursu tamamlama ve dereceyi daha erken alma imkanı vardır.

 

Üniversite, modern tıp ve biyomedikal çalışmaların tüm önemli alanlarında araştırma programları sunmaktadır. Öğrencilerimizin çalışmalarının en azından bir kısmını dünyanın her yerinden ortak üniversitelerde gerçekleştirmelerine olanak tanıyan birçok ulusal ve uluslararası bilimsel projede yer alıyoruz. Öğrencilerin ana etkinliği, öğrenci tarafından seçilen tıp alanına odaklanır. Çalışmaların temel amacı, doktora dereceniz olarak sunulan yeni, yüksek kaliteli araştırmalar sunmaktır. tez ve ardından bilimsel kongreler sırasında araştırma sunumu ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan orijinal makaleler. Bu şekilde, kariyerinizi geliştiriyor ve tıp alanınızda gelecekteki liderler olarak rolünüzü destekliyoruz. Bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olmak için, planlarınızı ve sonuçlarınızı tartışabileceğiniz doktora seminerleri vardır. Akademik personel, seminerlere katılır ve günlük faaliyetlerinize katılarak size gerekli tüm yardımı sağlar.

 

Her doktora için ayrı bir öğretmen vardır. Araştırmanızın ve didaktik faaliyetlerinizin geliştirilmesinden doğrudan sorumlu olan, genellikle Doçentlik derecesi veya daha yüksek kıdemli personelin bir üyesi olan öğrenci.

 

İlgi alanınızdaki araştırmanın yanı sıra, üniversite tüm Ph.D.’ler için tek tip dersler kümesi sağlar. disiplinlerarası becerilerinizi desteklemek için öğrenciler.

 

Alanınızda zaten önemli bir eğitim seviyesine sahip olduğunuz için, aynı zamanda ön lisans öğrencilerine eğitim vermek için de eğitileceksiniz.