SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Tıp Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 6 YIL
Eğitim Ücreti: 14000€/YIL

Tıp Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

6 yıllık MD Programı yalnızca İngilizce olarak öğretilir. Program, Avrupa öğretim standartlarına uygundur. Bu program için adaylar ortaokuldan mezun olmalı ve biyoloji ve kimyada mükemmel olmalıdır. Altı akademik yıl boyunca klinik öncesi ve klinik dersler verilmektedir. Müfredatın ilk bölümü temel fen derslerini kapsamaktadır. Öğrenciler ayrıca, hastalarla iletişim kurmaya hazırlamak için tıbbi bir Lehçe dil kursuna katılırlar. Müfredatın ikinci bölümü klinik dersleri kapsamaktadır. Altıncı yılın sonunda öğrenciler tüm klinik uzmanlık alanlarına aşinadır.

 

 

Mezun profili

 

Mezunlar, uluslararası alanda tanınan bir MD derecesi alırlar ve kendi ülkelerinde lisansüstü eğitim için başvurabilirler. Mezunlarımızın çoğu Norveç, Kanada, Birleşik Krallık ve ABD’de çalışıyor ve eğitimlerine devam ediyor.