Tıp Nicolaus Copernicus Üniversitesi

 

Mikolaj Kopernik Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Astronomi, Koruma ve Restorasyon, Tıp

Rektör: Prof. Andrzej Tretyn

Öğrenci (toplam): 28.90 bin

Akademik personel: 2.10 bin

 

KISA AÇIKLAMA

Nicolaus Copernicus Üniversitesi, 24 doktora çalışması da dahil olmak üzere 100’den fazla çalışma alanında yüksek lisans ve lisansüstü eğitim sunmaktadır. Uluslararasılaşma politikasının bir sonucu olarak, yabancı öğrenci sayısı sürekli artmaktadır. Buna ek olarak, NCU, Erasmus + değişim programı kapsamında 50’den fazla ikili anlaşma ve 622 kurumlar arası anlaşma imzalamıştır. 2015 yılında, 29,2 milyon PLN’nin üzerinde toplam bütçeyle 620’nin üzerinde araştırma projesi uygulandı. En prestijli olanlardan 11’i Ulusal Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından ve 188’i Ulusal Bilim Merkezi tarafından finanse edildi. Nicolaus Copernicus Üniversitesi, Ulusal Atom, Moleküler ve Optik Fizik Laboratuvarı (FAMO), Kuantum Optik Merkezi, Disiplinlerarası Modern Teknolojiler Merkezi ve yepyeni Üniversite Spor Merkezi dahil olmak üzere en modern araştırma altyapısına sahiptir. Toruń yakınlarındaki Piwnice’deki Astronomi Merkezi, 32 metrelik benzersiz bir radyo teleskopu barındırıyor. Spitsbergen’de, Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nin Kutup İstasyonu vardır. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir.

Ayrıca, UMK birkaç üniversite sıralamasına dahil edilmiştir: QS World University Rankings, U-Multirank, CWTS Leiden Ranking ve CWUR. Bütün bunlar, yüksek eğitim standartlarının yanı sıra sürekli gelişimi de doğrular.

Eğitim Süresi: 6 YIL
Eğitim Ücreti: 13500€/YIL

Tıp Nicolaus Copernicus Üniversitesi

Açıklama:

Bydgoszcz’daki Nicolaus Copernicus Üniversitesi Collegium Medicum, Tıp Fakültesinde 2009/2010 akademik yılında İskandinavya’dan bir grup öğrenciyle başlayan 6 yıllık İngilizce MD Programı sunmaktadır. Şu anda Norveç, İsveç, Danimarka, Amerika, İspanya, İtalya ve Suudi Arabistan’dan yaklaşık 140 tıp öğrencisi var.

 

İngilizce Tıp Programımız Polonyalı öğrenciler için çalışma planına dayanmaktadır ve tüm konular İngilizce olarak öğretilir. Sağlam teorik ve pratik arka planın yanı sıra dersler ve klinik dersler sırasında kazanılan akademik bilgi, öğrencilerimizin becerilerine, yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre gelecekteki uzmanlıklarını seçmelerine olanak tanır.

 

Eğitim vermek, bilimsel araştırmalar yürütmek ve son derece uzmanlaşmış tanısal tıbbi ve rehabilitasyon hizmetleri sunmak için temel oluşturan iki üniversite hastanemizde yürütülen dersler, öğrencilerimizin modern teknolojileri tanımasına ve en yeni tıbbi ekipmanı kullanmasına olanak tanır.

 

6 yıllık MD Programının 1. sınıf öğrencileri için zorunlu hazırlık kursu Eylül ayında yapılır ve yaklaşık dört hafta sürer. Ders biyoloji, kimya ve fizik konularını kapsar. Ek olarak, öğrencilerin dilin temellerini edindikleri Lehçe dersleri vardır. Lise bilgilerini tazelemek, yeni arkadaşlarla tanışmak ve üniversite ve şehir hakkında bilgi edinmek için harika bir fırsat.

 

Collegium Medicum’da öğrenciler sadece sağlam tıbbi bilgiler almakla kalmaz, aynı zamanda hobilerinin peşinden giderler, hayırsever faaliyetlerde bulunurlar, arkadaşlar edinebilirler ve sadece birlikte eğlenirler.