Tıp Varşova Tıp Üniversitesi

Varşova Tıp Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1809

Tür: Devlet Tıp Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Diş Hekimliği, Tıp, Eczacılık Bilimi

Rektör: Prof. Dr hab. N. Med. Marek Krawczyk

Öğrenci (toplam): 9.90 bin

Akademik personel: 1.70 bin

 

KISA AÇIKLAMA

Varşova Tıp Üniversitesi, Polonya’daki en eski tıp üniversitelerinden biridir. 200 yılı aşkın süredir tıp ve eczacılık alanında lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim ve öğretim yapmaktadır. Üniversitenin programları, üniversite düzeyinde en yüksek uluslararası eğitim standartlarını karşılar ve iyi klinik ve farmasötik uygulama ilkelerine dayanır. Varşova Tıp Üniversitesi’nin akademik personeli, bilime ve tıbbi uygulamaya katkılarından dolayı yurt içinde ve yurt dışında tanınmıştır. Varşova Tıp Üniversitesi, Varşova’daki diğer hastanelerde bulunan çeşitli klinik bölümlerin yanı sıra araştırma ve klinik araştırmalar da yürüten beş ilgili klinik hastanede yüksek öğrenim ve genel hizmetlerin yanı sıra lisans ve lisansüstü eğitim için uzman yönlendirmeleri sağlar. Varşova Tıp Üniversitesi, Küresel Sağlıkta Öğrenme Fırsatları (GHLO) programına katıldı ve Amerikan Tıp Kolejleri Birliği (AAMC) ile uygun bir anlaşma imzalayarak üniversitemizin bu uluslararası öğrenci değişim programına ana kurum olarak isteğe bağlı rotasyonun bir parçası olarak katılmasını sağladı. Varşova Tıp Üniversitesi, ABD Eğitim Bakanlığı ve Kaliforniya Tıp Kurulu’ndan uluslararası akreditasyonlara sahiptir. Üniversite eğitiminin kalite standardı Bologna Süreci ile uyumludur.

Eğitim Süresi: 6 YIL
Eğitim Ücreti: 16100€/1.YIL 15900€/2-6.YIL

Premed Eğitimi Varşova Tıp Üniversitesi

6 yıl

13900€/YIL

İngilizce’de 6 yıllık MD programı

6 yıllık MD programı lise mezunlarına, Lisans sahiplerine ve bir yüksek öğrenim enstitüsüne kayıtlı öğrencilere sunulmaktadır.

Program, AB standartlarına uyarlanmıştır (Avrupa Parlamentosu Direktifi 2005/36 / EC’ye göre) ve genel tıp, klinik öncesi ve klinik kurslarda 5700 saatten fazla öğrenme sunmaktadır.

Yeni kabul edilen öğrenciler için 2020/2021 akademik yılından öğrenim ücreti 1. yıl için 13 900 EUR ve 2. – 6. yıl için 13 700 EUR’dur.

Kabul Koşulları

 Başvurmaya uygun olmak için yapmanız gerekenler:

Alındığı ülkedeki bir üniversite programına kabul edilmenizi sağlayan bir lise bitirme sınavı sertifikasına veya orta öğretim diplomasına veya eşdeğerine sahip olmak

Yetkinlik testimize veya BMAT, MCAT, GAMSAT veya UKCAT’a girin

Lise bitirme sınav sertifikanız veya orta öğretim diplomanız veya eşdeğeri ile Biyoloji, Kimya ve Fizik veya Matematik alanlarında geçer notlara sahip olmak;

İngilizce dil yeterliliğinizi kanıtlayın;

Online Başvuru Sistemine Kayıt Olun.

Bu şartlar, IB veya EB öğrencileri ile Polonyalı veya uluslararası öğrenciler dahil Varşova Tıp Üniversitesi 6 yıllık Tıp Programına başvuran herkes için geçerlidir.

 

Programa kabul, Biyoloji, Kimya ve Fizik veya Matematikteki son notlarınıza VE yeterlilik testindeki veya BMAT, MCAT, GAMSAT veya UKCAT’deki puanınıza bağlıdır.

Yeterlilik testi resmi temsilcilerimiz tarafından Varşova, Polonya ve dünyanın çeşitli şehirlerinde düzenlenmektedir. Tarihler ve yerler Online Başvuru Sisteminde verilecektir.

BMAT, MCAT, GAMSAT veya UKCAT sınav tarihleri ​​ve yerleri için lütfen ilgili resmi web sitelerini ziyaret edin.

Yetkinlik testini veya BMAT, MCAT, GAMSAT veya UKCAT’ı yalnızca kabul sürecinde BİR KEZ yazabilirsiniz. Çevrimiçi kayıtta seçiminizi yaparsınız.

İngilizce dil yeterliliğiniz üç yoldan biriyle doğrulanacaktır:

1.Anadili İngilizce olan konuşanlar, İngilizce Dil Yeterlilik sınav puanlarını vermekten muaftır. Okulda İngilizce öğrendiyseniz ve ana diliniz İngilizce ise (örneğin Avustralya, Birleşik Krallık, ABD) ana dili İngilizce olan kişi olarak kabul edilirsiniz. İngilizce Bölümü ek bilgi talep etme ve / veya dil yeterlilik sınavı puanları isteme hakkını saklı tutar.

2.İngilizcenin temel eğitim dili olduğu bir kurumda bir yıl veya daha fazla tam zamanlı kursunu tamamlayan öğrenciler, bir İngilizce dilinden muafiyet hakkı kazanabilirler. Kurslar doğası gereği akademik olmalı ve İngilizceyi ikinci dil olarak öğreten kurslar olmamalıdır.

3.Ana eğitim dili İngilizce olmayan öğrencilerin başvuru sürecinin bir parçası olarak yeterli bir TOEFL Sınavı, Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS), TOEIC veya Cambridge Assessment English puanları sunmaları gerekir. Başvuru sürecinde sınav puanlarının geçerli olması gerekmektedir.

Aşağıdaki puan minimumları sıkı bir program şartıdır:

IELTS dk. 6,0 puan,

TOEFL min. 90 puan,

TOEIC min. 700 puan,