SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Transatlantik Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3000€/YIL

Transatlantik Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Transatlantik Çalışmalar, kültür ve siyaset arasındaki sürekli değişen ilişkileri uluslararası bağlamda karşılaştırmalı olarak inceleyen iki yıllık tam zamanlı bir disiplinlerarası programdır. Çalışmaların tamamlanmasının ardından öğrenciler Transatlantik Çalışmalar alanında bir derece kazanırlar. Programın uluslararası atmosferi, öğrencilere sadece akademik materyallerden değil, aynı zamanda öğrencilerin sürekli değişen ve giderek daha bağlantılı dünyamızla ilgili çeşitli deneyimlerinden ve bakış açılarından da öğrenme fırsatı verir. Program, fakülte ve öğrenciler arasındaki çeşitli entelektüel ve mesleki becerilerin geliştirilmesini amaçlayan yakın, rehberlik ilişkisinin faydalarını tanır ve destekler. Tüm kıtalardan öğrencilerle birlikte öğrenmek, öğrencileri kendi önyargılı dünya kavramlarının dışında düşünmeye zorlar; bu, öğrencilerin Amerikan, Batı veya bölgesel bakış açılarının ötesine geçmelerine ve daha küresel bir yaklaşım geliştirmelerine yardımcı olmak için kritiktir.

 

Mezun profili

 

TAS mezunları, çağdaş dünya hakkındaki geniş bilgileri benzersiz analitik beceriler ve eleştirel düşünme yeteneği ile birleştirir. Diplomasi, uluslararası kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, yerelden merkeze kamu yönetiminin her kademesinde, medya ve yayıncılıkta iş bulma sorunları yaşamıyorlar.