Turizm Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi

 

Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1944

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Uluslararası ilişkiler, Yönetim ve ekonomi, Bilim ve teknoloji

Rektör: prof. dr hab. Stanisław Michałowski

Öğrenci (toplam): 22,8 bin

Akademik personel: 1,7 bin

 PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi, çeşitli kültür ve geleneklere sahip bir akademik şehir olan Lublin’de bulunan, Doğu Polonya’daki en büyük devlet akademik kurumudur. Üniversitenin teklifi, çok yönlülüğü sayesinde olağanüstü ve benzersizdir. Üniversite 1944 yılında kurulmuştur ve şu anda öğrenci nüfusu yaklaşık 22.000 öğrencidir (1.000’in üzerinde uluslararası öğrenci). On iki Fakültesinde eğitim verir:

Sanat Fakültesi, Biyoloji ve Biyoteknoloji Fakültesi, Kimya Fakültesi, Ekonomi Fakültesi, Felsefe ve Sosyoloji Fakültesi, Beşeri Bilimler Fakültesi, Matematik, Fizik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Yer Bilimleri ve Arazi Yönetimi Fakültesi, Pedagoji ve Psikoloji Fakültesi, Siyaset Bilimi Fakültesi, Hukuk ve Yönetim Fakültesi.
Üniversite, tam zamanlı, yarı zamanlı ve okul dışı olarak sunulan lisans (BA ve BSc), yüksek lisans (MA veya MSc) ve 5 yıllık Master programları sunmaktadır. Ayrıca lisansüstü ve doktora (üçüncü aşama) programları da bulunur.

UMCS şunları sunar:

Polonya’da Okumak İsteyen Yabancılar İçin Bir Yıllık Hazırlık Kursu

Polonya Dili ve Kültürü Yaz Okulu

Yabancı Öğrenciler için Beşeri Bilimler Yüksek Lisans Programı

BA, Yüksek Lisans ve Doktora Programları

200 profesyonel uzmanlık

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 2000€
Turizm Maria Curie-Sklodowska Üniversitesi

Program esas olarak yabancılara adanmıştır. Genel olarak dünya ekonomisinin en hızlı gelişen branşlarından biri olan turizm sektöründe hizmetlere personel yetiştirmeyi hedeflemektedir. Program, öğrencilere çeşitli doğal ve kültürel ortamlarda turist olaylarının çeşitli koşullarını anlamalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, farklı turist faaliyetlerini planlama ve organize etme becerilerinin yanı sıra turist trafiğiyle ilgili hizmetler sunma becerilerini edinmelerini sağlar.

 

Program, öğrencilerin turizm endüstrisinin işleyiş mekanizmalarını öğrenmelerini ve turizm alanındaki organizasyon becerilerini çerçevelemelerini sağlayan iki zorunlu modülden oluşmaktadır. Bunun dışında program, öğrencilerin bireysel ilgi alanlarına yönelik seçmeli modüller sunmaktadır.

 

Hem doğa bilimleri hem de sosyal bilimlerden yararlanan program, çok disiplinli olarak tanımlanabilir (farklı sınıflar, öğrencilere turizm olaylarının çok boyutlu algılanması ve çeşitli koşullarda turistik faaliyetlerin düzenlenmesi için gerekli bilgi ve becerileri sağlar), esnek (bireysel gelişim yollarını etkinleştirir) ) ve geniş kültürel bağlamı kapsar.

 

Programın tamamlanması, turizm ve diğer sosyal bilgiler alanlarında yüksek lisans programlarının yanı sıra turizm ve otel endüstrisi alanındaki lisansüstü lisansüstü programlara daha fazla katılım sağlar. Çalışmalar ayrıca öğrencileri turizm sektöründe çalışmaya ve çeşitli turistik faaliyetlerin bağımsız organizasyonuna hazırlar.

 

Temel konular ve yetkinlikler:

 

Tur operasyonu

Otel yönetimi

Otel pazarlaması

Ülke ve bölgesel pazarlama

Jeoturizm ve Ekoturizm