SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Turizm Wroclaw Üniversitesi

Wrocław Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1702

Tür: Devlet  Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyoteknoloji, Hukuk, Sosyoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Adam Jezierski

Öğrenci (toplam): 22.67 bin

Akademik personel: 3.34  bin

 

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Üniversitesi (UWr) üç yüzyıla yayılan zengin bir tarihe sahiptir. 20. yüzyılın başından beri dokuz Nobel Ödülü sahibi üniversiteden mezun oldu. Bugün, 1.400 doktora öğrencisi 26.000’den fazla öğrenci ve doktora öğrencisi ile bölgedeki en büyük üniversitedir. Her yıl 8.000 öğrenci üniversiteden mezun oluyor. On fakülte, 44’ün üzerinde çalışma alanında Lehçe ve İngilizce’de çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Erasmus, Erasmus Mundus, ISEP ve CEEPUS gibi uluslararası müfredatlarda AB ve ötesinde birçok üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Yabancı öğrenciler genellikle Wrocław Üniversitesi’nde bir veya iki dönem geçirirler. Birçoğu, lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitimlerine normal öğrenciler olarak devam etmek için Wrocław’a geri dönüyor. Wrocław Üniversitesi, prestijli bir araştırma merkezidir. 280’den fazla araştırma projesinde yer alan yüksek nitelikli bilim adamlarının çalışmaları sonucunda her yıl on binlerce bilimsel yayın yayınlanmaktadır. Bu araştırmanın sonucu, yenilikçi buluşlar ve patentlerdir. Üniversite, 9 araştırma ağının ve 13 bilimsel ve endüstriyel konsorsiyumun üyesidir. Uluslararası üniversitelerden öğretim görevlileri de dahil olmak üzere yaklaşık 400 profesörden oluşan bir grup, kilit bir rol oynar ve en yüksek eğitim düzeyini garanti eder.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3650€/YIL

Turizm Wroclaw Üniversitesi

Açıklama:

Turizm ve Otelcilik, yalnızca Avrupa Birliği’nden değil tüm dünyadan İngilizce konuşan öğrenciler için bir tekliftir. Teklifimiz turizmde iki önemli yönü kapsıyor – mekansal ve ekonomik. Derslerin ilk grubu, üniversitenin bilimsel görevlerine atıfta bulunan alanları vurgulayarak, seçilen kıtaların, ülkelerin ve bölgelerin en önemli turistik değerlerini ve cazibe merkezlerini sunan bölgesel yaklaşımdaki turistik alanı ifade eder. Derslerin ikinci grubu turizmin ekonomik yönüne değiniyor. Enstitümüz tarafından doğrudan veya dolaylı olarak sunulan konulardan bazıları, çağdaş turizmin gelişim yönlerini gösteren eğilimleri ve bu dinamik pazarda sorumlu hareket edenlere hazırlanmayı sunmaktadır. Dünyanın her yerinden belirli bir öğrenci grubu nedeniyle, bazı derslerde ve alıştırmalarda eğitimin yolu daha çok kendi çalışmalarına, literatür araştırmasına ve turist pazarında yaygın olan farklı sorunların çözümlerinin sunumlarına odaklanır.

 

Programımız ayrıca, her öğrencinin Avrupa’nın en önemli turistik yerlerinden biri hakkında pratik bilgileri edindiği ve tur operatörünün ve bir turist rehberinin zor görevini öğrendiği saha gezisi sırasında gerçekleştirilen pratik bir yaklaşım sunar. Bu, öğrencileri turizm pazarına özgü değişen koşullarda çalışmaya ve yüksek lisans tezi hazırlarken memnuniyetle karşılanan bir beceri olan bilimsel problemleri tanımlamaya ve çözmeye hazırlar. Turizmde eğitim almanın eşsiz bir deneyim ve farklı bölgelerin, kültürlerin temsilcileriyle tanışma şansı ve turizm dünyası hakkında fikir alışverişinde bulunmak için mükemmel bir yer olduğunu vurgulamakta fayda var.