SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Ulaşım Silezya Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Kimya mühendisliği İnşaat mühendisliği Bilgisayar bilimi

Rektör: prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk

Öğrenci (toplam): 21.80 bin

Akademik personel: 1.70 bin

 

Önemli mezunlar: Eski Avrupa Parlamentosu Başkanı prof.  Jerzy Buzek, Avrupa Parlamentosu’nun şu anki üyesiMariusz Walter, Polonya’nın en büyük ticari televizyon ağlarından biri olan TVN’nin kurucusu dr hab. inż. Gliwice şehrinin belediye başkanı Zygmunt Frankiewicz,

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Silesian University of Technology, Yukarı Silezya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkenin en büyüklerinden biridir. Polonya’nın en sanayileşmiş bölgesi için bilimsel ve öğretici bir üs olarak 1945’te kuruldu. Üniversite, süreçleri ve organizasyonu sürekli iyileştirerek, akademik topluluğun çalışması ve gelişimi için samimi ve açık bir yerdir.

SUT, Silezya’daki tek üniversite olarak kendini 10 Polonya üniversitesinden oluşan prestijli bir grupta buldu ve Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı’nın “Initiative of Excellence – Research University” yarışmasını kazandı. 15 birimde – 13 fakülte, Silesian University of Technology’nin 2 enstitüsü – şu anda 50’den fazla çalışma alanı ve tüm mühendislik faaliyetlerini kapsayan yaklaşık 200 uzmanlık alanı bulunmaktadır. Şu anda, SUT 18 binin üzerinde öğrenciyi eğitmekte ve Lisans ve Yüksek Lisans çalışmaları, doktora okulu ve lisansüstü çalışmalar sunmaktadır. Adaylar ayrıca 30 İngilizce kurstan birinde eğitim alma seçeneğine de sahiptir. Üniversite mezunları, bağımsız araştırma merkezleri tarafından yürütülen sayısız sıralamanın da gösterdiği gibi, endüstriyel şirketlerde genellikle yönetim ve direktörlük pozisyonlarının yanı sıra yüksek pozisyonlara sahiptir. Kapsamlı didaktik teklif ve yüksek eğitim kalitesi, Silesian University of Technology’yi üniversite sıralamasındaki yüksek konumların da kanıtladığı gibi, yıllarca Polonya’nın en iyi teknik üniversitelerinden biri haline getirmektedir.

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti: 1800€/YIL

Ulaşım Silezya Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Ulaştırma ve Havacılık Mühendisliği Fakültesi mezunları, özellikle ulaştırma araçları mühendisliği, trafik mühendisliği ve ulaştırma sistemlerinin analizi ile ilgili olarak modern ulaşım işleyişi alanında eğitim almışlardır. Kontrol sistemleri ve trafik kontrol organizasyonu, planlama ve tasarım alanındaki sorunları çözebilirler. Sistemlerin organizasyonu ve tasarımının yanı sıra karayolu, demiryolu ve hava taşımacılığı süreçleri ve teknolojileri ile ilgili gelişmiş bilgilerin kullanımı ve yaratıcı düşünme için hazırlanmıştır.

 

Program yapısı

 

Çalışma programı aşağıdaki modülleri içerir (sınırlı değildir):

  • matematik, fizik, istatistik ve diğer temel dersler,
  • sosyal ve ekonomik bilimler modülü (ekonomi, ergonomi ve iş güvenliği, yaşam döngüsü değerlendirmesi, organizasyon ve yönetim, iletişim teknikleri, hukukun temelleri vb.),
  • yabancı Dil,
  • spor dersleri,
  • IT modülü (otomasyon ve kontrol, bilgi teknolojisi, programlama vb.),
  • teknik kurslar modülü (sayısal yöntemler, bilgisayar simülasyonları, CAD / CAM / CAE sistemleri),
  • mühendislik kursları modülü (makine yapımı, ulaşım altyapısı, malzeme mühendisliği, teknik mekanik, ölçüm, elektrik mühendisliği vb.),

 

Uzmanlıklar:

– Mekanik ve Havacılık Operasyonu

Bu uzmanlığın mezunları mühendislik alanında lisans derecesine sahiptir ve havacılık mekaniği lisansı almak için temel koşulları karşılar. B 1.1. – Bölüm-66’da belirtilen uluslararası standartlara göre “türbinli uçak”. Uçak mekanik lisansı için eğitim programı kat. B 1.1. – “türbin uçağı”, Silezya Teknoloji Üniversitesi Bakım Eğitim Organizasyonu (MTO) – Bölüm-147, sertifika no. PL.147.0021.2017. 1600 saat teori ve 1200 saat çıraklığı kapsar, birinci ve ikinci aşama çalışmalarının yanı sıra tamamlayıcı eğitimin bir parçası olarak yürütülür.

 

Bu uzmanlığın mezunları mühendislik alanında lisans derecesine ve uçak pilot lisansı CPL (A) / ME / IR – ATPL dondurulmuş (A) ve tamamlanmış MCC kursu – Ticari Pilot Lisansı (A) – Multi-Engine (ME) dahil olmak üzere CPL’ye sahiptir. ve Enstrüman Derecelendirmeleri (IR), artı, ATPL teorisi ve Çoklu Ekip İşbirliği Kursu (MCC) – uluslararası standartlara göre 4. operasyonel seviye – Part-FCL. CPL (A) / IR / MME – ATPL (dondurulmuş) lisansı ve Part-FCL’ye göre MCC kursu için eğitim programı, Silezya Teknoloji Üniversitesi Onaylı Eğitim Organizasyonu – sertifika No. PL / ATO – 78 temel alınarak uygulanmaktadır. Eğitim, 750 saatin üzerinde teorik eğitim ve yaklaşık. Yukarıda belirtilen uluslararası standartta belirtilen hakları elde etmek için havada 200 saat pratik eğitim.

 

– Ulaştırma Mühendisliği

Bu uzmanlığın mezunları, mühendislik alanında lisans derecesine sahiptir ve taşımacılıkta teknik ve sistem çözümlerinin tasarımı ve analizi konusunda kapsamlı bilgi ve becerilere sahiptir. Güvenilirlik ve güvenlik kriterlerinin yanı sıra sosyal ve ekolojik yönleri de hesaba katmak.

 

Kariyer fırsatları

 

Ulaştırma ve Havacılık Mühendisliği Fakültesi mezunları, endüstriyel ulaşımın yanı sıra karayolu, demiryolu ve hava bakım şirketlerinde ve birimlerinde istihdam edilebilir. Bunlar arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, ulaşım teknik araçlarının bakım ve onarım tesisleri, karayolu, demiryolu, hava ve kurum içi trafik hizmetlerinin organizasyon birimleri, nakliye şirketleri ve lojistik merkezleri yer alır. Seçilen uzmanlığa bağlı olarak, uçak pilotu, havacılık teknisyeni ve ulaştırma mühendisi olarak başarılı bir şekilde iş bulacaklar. Ayrıca ulaşım alanındaki öğretim ve araştırma merkezlerinde de çalışabilirler.