Uluslararası Güvenlik Collegium Civitas Üniversitesi

GENEL BAKIŞ

Kuruluş (yıl): 1997

Tür: Özel Üniversite

Ana uzmanlık (lar): Uluslararası ilişkiler Gazetecilik ve yeni medya Sosyoloji

Rektör: prof. Stanisław Mocek

Öğrenci (toplam): 2.60 bin

Akademik personel: 0.20 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Collegium Civitas, Polonya Bilimler Akademisi’nden Profesörlerin ortak girişimi ile 1997 yılında kurulmuş, devlet dışı modern bir üniversitedir. En başından beri, en yüksek eğitim standartlarını geliştirdi ve sürdürdü. Tüm çalışma alanlarındaki eğitimin kalitesi, Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı ve Polonya Akreditasyon Komitesi tarafından yapılan olumlu değerlendirmelerle doğrulanmaktadır. Collegium Civitas, Polonya’daki Üniversitelerin ulusal sıralamasında en üst sıralarda yer almaktadır. Mezunlarımız son derece başarılı ve tatmin edici kariyer yollarına devam ediyor.

Collegium Civitas, Varşova’nın kalbinde – Kültür ve Bilim Sarayı’nda yer almaktadır.

Collegium Civitas, aşağıdaki alanlarda İngilizce, Lehçe ve iki dilli Lehçe-İngilizce akademik programlar sunmaktadır: Yönetim ve Pazarlama; Güvenlik ve Bilgi Analizi; Yeni Medya ve Gazetecilik; Sosyoloji, Kültür ve Sanat; Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi.

En İyi Akademik Fakülte ve Bireysel Yaklaşım:

200’ün üzerinde tanınmış profesör ve öğretim görevlisi

yabancı ve Polonyalı öğretim görevlileri tarafından yürütülen dersler

medya, iş dünyası, uluslararası ilişkiler uzmanları (aralarında eski büyükelçiler)

küçük boyutlu gruplar

eğitime pratik yaklaşım

Eğitim Süresi : 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4300€/YIL

Uluslararası Güvenlik Collegium Civitas Üniversitesi

Açıklama:

Bu uzmanlık, günümüzün birbirine bağlı dünyasında sürekli değişen güvenlik zorluklarıyla etkili bir şekilde yüzleşmeye hazır olacak, güvenlik alanında geleceğin liderlerini yetiştirmek için tasarlanmıştır. Yüksek lisans programı “Uluslararası Güvenlik Çalışmaları”, Terörizm Araştırma Merkezi Collegium Civitas’ın himayesinde uygulanmaktadır.

 

Neden Polonya?

 

 

Program jeopolitik konumundan yararlanıyor – Polonya. Şu anda Avrupa Birliği ve NATO üyesi bir ülke olan Polonya, 1989’dan beri muazzam bir ekonomik ve sosyo-politik dönüşüm geçirmiştir. Polonya dramatik bir tarihe sahip bir ülkedir – özellikle geniş anlamda küresel politikanın anlaşılması için çok önemli sonuçları vardır. güvenlik bağlamı. Düzenli derslerin yanı sıra katılımcılar, güvenlik uzmanları ve uygulayıcıların yanı sıra tarihin tanıkları (en başta: II.Dünya Savaşı) ile toplantılara davet edilecekler, önemli tarihi yerleri ve müzeleri (örneğin: Müze Müzesi) ziyaret etmeye teşvik edilecekler. Varşova ayaklanması).

 

Program

 

Katılımcılar, güvenliğin çeşitli yönlerine (bunlarla sınırlı olmamakla birlikte: terörizm, siber güvenlik, savaş ve barış, uluslararası suç, hibrit tehditler, medya, çevre, çatışma çözümü, istihbarat) ve farklı bölgeleri (ABD, Rusya, AB, Orta Asya, Güney Asya, Orta Doğu, ancak aynı zamanda örneğin Pasifik güvenlik konularına da bir göz atacağız). Rusça, Endonezyaca, Mandarin gibi dilleri öğrenme şansına sahip olacaklar.

 

Katılımcılar, teori ve pratik yaklaşımı birleştiren özel bir eğitim girişiminde yer almak için benzersiz olanağa sahip olacaklar. Çalışmalar sırasında katılımcılar analitik bir raporun nasıl yazılacağını, başarılı bir brifingin anahtarının ne olduğunu öğrenecekler ve Terörizm Araştırma Merkezi’nden mentorların gözetiminde kendi araştırma kağıtları üzerinde çalışacaklar (ilgilendikleri bir güvenlik sorununu analiz edecekler). Öğrenciler tarafından hazırlanan en iyi makaleler Polonya’da ve yurtdışında yayınlanacak ve bu da Mezunlarımızın iş piyasasındaki bir başka varlığı olacak.

 

Adaylar için ön koşullar

 

Adayların sıkı İngilizce yeterliliği ve GPA gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra bir röportajı (Skype aracılığıyla veya şahsen) başarıyla geçmesi gerekir. Adaylarımızdan 20. yüzyıl tarihine ilişkin bir arka plan bilgisi ve güvenlik konularına güçlü bir ilgi bekliyoruz.

 

Uluslararası Güvenlik Çalışmaları ile ilgilenen adayları, yerleştirme sayısı sınırlı olduğu için mümkün olan en kısa sürede başvurmaya teşvik ediyoruz.

 

Bu program, kariyerlerini uluslararası kuruluşlarda, kolluk kuvvetlerinde, ulusal güvenlik kurumlarında, düşünce kuruluşlarında veya özel sektörde kamu yararına sürdürmek isteyen hırslı, çalışkan genç profesyoneller ve / veya yüksek lisans öğrencilerine yöneliktir. mevcut güvenlik sorunlarının ele alınmasında kamu-özel ortaklığı.

 

İş piyasasına bakış açıları

 

Mezun olduktan sonra, mezunlar küresel işgücü piyasasında sayısız rekabet avantajına sahip olacaklar. Güvenlik açısından kritik bir dil bilgisi, geniş uluslararası bakış açısı, temel güvenlik sorunları ve tehditlerle mücadele yöntemleri hakkında derin bilgi, güvenlikteki değişen paradigmanın anlaşılması, pratik analitik beceriler (düşünme ve yazma), aşağıdakilerden biri tarafından verilen yüksek lisans diploması: Polonya’daki en iyi özel üniversiteler, Avrupa Birliği ve sonuncusu ama en önemlisi: ISS mezunları, öğretim görevlileri ve Terörizm Araştırma Merkezi’ndeki uzmanlardan oluşan dünyanın dört bir yanından güvenlik uzmanları ağının bir parçası olmak.

 

Akademik Gözetim

 

Bu son teknoloji programı, hem güvenlik konularında önde gelen uzmanlar hem de tanınmış öğretim görevlileri olan Dr. Paulina Piasecka ve Dr. Katarzyna Maniszewska tarafından doğrudan denetlenmektedir.

 

Program Ortağı

 

Program, Polonya-ABD Fulbright Komisyon tarafından desteklenmektedir.