SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Uluslararası Güvenlik ve Kalkınma Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Uluslararası Güvenlik ve Kalkınma Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Çağdaş dünyada kalkınma ve güvenlik birbiriyle ilişkilidir. Yardım faaliyetlerinin dünyanın daha yoksul bölgelerine uygun şekilde aktarılması, daha zengin gelişmiş ülkelerin güvenliğini etkilemektedir. Bu, küresel sorunların önemini anlayan ve uygun çözümler arayan uzmanların yanı sıra uluslararası ilişkilerde istikrarı sağlayacak önlemleri uygulayabilecek stratejistlere ihtiyaç duymaktadır. Bu hedeflere hizmet etmek için Uluslararası Güvenlik ve Kalkınma (ISAD) alanında uluslararası bir program oluşturulmuştur. Öğrenciler, uluslararası güvenlik ve kalkınma işbirliği alanında bilgi sahibi olacaklardır. Modern analitik araçları uygulayarak, dilleri ve kültürel yeterlilikleri kullanarak, modern dünyanın karmaşık sorunlarını etkin bir şekilde tartışabilecekler. Bu, onları uluslararası bir ortamda küresel güvenliği ve gelişimi yönetmek için gerekli becerilerle donatacaktır.

 

Mezun profili

 

ISAD mezunları, güvenlik ve kalkınma ile ilgilenen çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışmaya hazırdır: ulusal ve uluslararası, hükümet ve sivil toplum. Mezunlar sadece önemli bilgiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda uluslararası bir ortamda ve farklı organizasyon ve kurum yönetimi seviyelerinde çalışmak için gerekli olan çok çeşitli sosyal becerilere sahiptir. Etkili iletişimin önemi göz önüne alındığında, mezunlar akıcı İngilizce ve seçtikleri ikinci bir dilde konuşurlar.