SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Uluslararası İlişkiler Adam Mickiewicz Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet  Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  İngilizce Çalışmaları, Uluslararası ve Siyasi Çalışmalar,  Dil ve Edebiyat Çalışmaları

Rektör:  Prof. Dr hab. Inż. Arkadiusz Wójs

Öğrenci (toplam): 35.2 bin

Akademik personel: 5.253 bin

 

Adam Mickiewicz Üniversitesi, Poznań, Polonya, Büyük Polonya’daki (Wielkopolska bölgesi) en önemli akademik kurum ve Polonya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. 100 yıllık itibarı, Poznań Şehrindeki uzun süreli yüksek öğrenim geleneği ve çalışanlarının, öğrencilerinin ve mezunlarının olağanüstü başarıları ile inşa edilmiştir. Adam Mickiewicz Üniversitesi sürekli gelişmektedir – Poznań’da, şehir merkezinin 25 dakika kuzeyinde, Morasko’da bulunan en büyük kampüsü (7 fakülte işleten: Siyaset Bilimi ve Gazetecilik, Tarih, Biyoloji, Kimya, Fizik, Matematik ve Bilişim, Coğrafya ve Jeoloji), ve aşağıdaki konumlarda şubeleri: Kalisz (Güzel Sanatlar ve Pedagoji Fakültesi), Gniezno (Avrupa Kültürü Enstitüsü) ve Słubice (Collegium Polonicum – Polonya-Almanya sınırında yer almaktadır). Poznan’da bulunan iki şehir kampüsüyle tamamlanmıştır: Merkez Kampüs (Rektörlük koltuğuyla – Collegium Minus, Adam Mickiewicz Üniversitesi’nin ana oditoryumu, Adam Mickiewicz Üniversitesi Ana Kütüphanesi ve İngilizce, Modern Diller, Lehçe ve Klasik Çalışmalar, Hukuk ve İdare, İlahiyat Fakülteleri) ve Güney-Batı kampüsü (Sosyal Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri).

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 1500€/YIL

Uluslararası İlişkiler Adam Mickiewicz Üniversitesi

Açıklama:

Uluslararası politika veya yabancı kültürle ilgileniyor musunuz? Ya da belki yabancı dil öğrenmek istersiniz? Eğer öyleyse, o zaman bu sizin için ideal bir kurstur. Uluslararası İlişkiler okumak size küresel ekonomi, ticaret hukuku ve iş görüşmelerinin mekanizmalarını öğretebilir. Diplomasi alanında kariyer yapmayı düşünen herkes için ideal bir kurstur. Geleceğinize iyi bakın ve Uluslararası İlişkiler alanında bir kurs seçin!

 

Çalışmalarımız sayesinde, modern devletlerin işleyişini öğrenecek ve uluslararası alandaki siyasi, ekonomik ve sosyal sorunları analiz etmeyi öğreneceksiniz. Farklı kültürler ve dinler hakkındaki bilgilerinizi derinleştirmek ve diplomasi ve iş görüşmelerinin iç ve dışlarını uygulamak için harika bir fırsat olacak. Kurs boyunca benzersiz projeler yaratır ve simülasyon oyunlarında yer alırsınız.